­رئیس جمهور حمله تروریستی و نژادپرستانه به نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند را محکوم کرد

دریافت خبر : جمعه ۲۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳
حسن روحانی تاکید کرد ایران رسیدگی به این عمل شنیع و درخواست دستگیری و محاکمه همه عاملان و آمران آن را مجدانه پیگیری می کند .

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ حسن روحانی تاکید کرد: مجامع جهانی و به ویژه کشورهای اسلامی باید حامیان پیدا و پنهان این اقدامات را رسوا کنند.
متن پیام حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است :
بسم الله الرحمن الرحیم
حمله تروریستی و نژادپرستانه به نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند، اقدامی سبعانه و دردناک بود که قلب همه مسلمانان جهان، انسان های آزاده و همچنین ملت ایران را جریحه دار ساخت.
این جنایت وحشیانه که منجر به شهادت و مجروح شدن شماری از نمازگزاران بی گناه و بی دفاع شد، نشانه دیگری بر لزوم مقابله همه جانبه با تروریسم و نفرت پراکنی نسبت به ادیان و اقوام، و همچنین اسلام هراسی رایج در غرب است که متأسفانه توسط برخی دولت های غربی نیز، بر آن دمیده می شود.
پوشش خبری غیر حرفه ای و غیرانسانی این جنایت تروریستی از سوی برخی رسانه های مدعی در غرب، سند دیگری بر نژادپرستی، استانداردهای دوگانه آن ها حتی در خصوص جان انسان ها است. این وحشی گری و ظلم آشکار، حادثه ای نیست که وجدان های بیدار و پایبند به ارزش های بشری، آن را فراموش کنند.
این جنایت نشان داد که تروریسم همچنان از معضلات مه ...

[ مشاهده متن کامل ­رئیس جمهور حمله تروریستی و نژادپرستانه به نمازگزاران مسلمان در نیوزیلند را محکوم کرد واحد مرکزی خبر ]