خطر رژیم صرف پروتئین حیوانی برای سلامتی

آفتاب نیوز پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۲۳

آفتاب نیوز :
بر اساس پیگیری های ۲۰ ساله این مطالعه افرادی که عمدتا در رژیم غذایی خود پروتئین حیوانی را به پروتئین گیاهی ترجیح می دهند، نسبت به افرادی که رژیمشان از نظر منابع پروتئینی متعادل تر است، بیشتر در معرض مرگ زودرس قرار دارند.
به نظر می رسد مصرف زیاد گوشت حیوانات از هر نوعی با بروز عوارض جانبی مختلفی ارتباط دارد. بر اساس این بررسی ها افرادی که منابع اصلی پروتئین در رژیم غذاییِ آن ها مبتنی بر حیوانات بوده و روزانه بیش از ۲۰۰ گرم گوشت مصرف می کنند در طول مطالعه نسبت به افرادی که منابع پروتئین در رژیم غذایی شان به شکل متعادل هم از نوع حیوانی و هم از نوع گیاهی بوده و روزانه کمتر از ۱۰۰ گرم گوشت مصرف می کنند، ۲۳ درصد بیشتر با خطر مرگ زودرس مواجه هستند.
این مطالعه هم چنین نشان داد که به طور کلی وجود مقدار زیادِ پروتئین در رژیم غذایی روزانه با افزایش خطر مرگ در افرادی که در ابتدای مطالعه به دیابت نوع دو، بیماری های قلبی-عروقی یا سرطان مبتلا بودند، همراه است. در حالی که چنین ارتباطی در افرادی که به این بیماری ها مبتلا نبودند، مشاهده نشده است.
این یافته ها بر لزوم بررسی تأثیرات سلامتی مصرف پروتئین به ویژه در افرادی که از قبل به بیماری های مزمن مبتلا هستند، تأکید می کند. میانگین سنی افراد شرکت کننده در این مطالعه در ابتدای بررسی ها ۵۳ سال بود و رژیم های غذایی که به وضوح فاقد پروتئین بودند در بین جمعیت مورد مطالعه وجود نداشت.
به گفته متخصصان با این وجود این یافته ها نباید به افرادی که در معرض خطر بیشتری از سوء تغذیه بوده و میزان مصرف پروتئین آن ها به طور معمول کمتر از مقدار توصیه شده است، تعمیم داده شود.
بنا بر گزارش ساینس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار