اعتمادآنلاین| ثبت نام محمدرضا داورزنی، معاون وزیر ورزش در انتخابات فدراسیون والیبال موجب شده تا ارگان های مختلف نسبت به این موضوع واکنش نشان دهند. شنیده شده کمیسیون اصل 90 در پی شکایت های متعدد به شرایط داورزنی، به این موضوع ورود کرده است.
گفته می شود مجلس قرار است پس از گرفتن استعلام از چند وزارتخانه ذی ربط، در مورد حضور داورزنی در انتخابات فدراسیون والیبال، عملکردش و بحث بازنشستگی اش، از مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان طرح سوال کند.
داوود محمدی رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس، در خصوص این موضوع اظهار داشت: در خصوص انتخابات فدراسیون والیبال پرونده ای تشکیل و به کمیسیون اصل 90 ارجاع داده شده است. در این پرونده آمده که داورزنی با وجود اینکه خودش معاون وزیر ورزش محسوب می شود، کاندیدای انتخابات فدراسیون والیبال هم شده است.
وی ادامه داد: ادارات کل ورزش زیرمجموعه وزارت ورزش است و این موضوع باعث می شود در رای گیری هم شبهاتی ایجاد شود. ما هم به وزیر ورزش اعلام کرده ایم که اگر داورزنی می خواهد در انتخابات فدراسیون والیبال حضور پیدا کند، باید از معاونت وزارت ورزش استعفا کند.
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: قانون زمان مشخصی برای این کار تعیین نکرده و نگفته که یک ماه قبل باید استعفا دهد یا یک روز قبل؛ تلاش ما این است که هرچه زودتر داورزنی از سمت خود استعفا کند تا کمتر روی روند انتخابات تاثیرگذار باشد. اگر بخواهیم تاریخ خاصی را مشخص کنیم، باید در اساسنامه فدراسیون ها و وزارت ورزش قید شود که در حال حاضر بند مشخصی ندارد که به استناد آن به داورزنی اعلام کنیم که به عنوان مثال یک یا دو ماه قبل از انتخابات باید از سمت خود کناره گیری کند. ...

سرخط اخبار