اردبیل - ایرنا - فرماندار پارس آباد مغان گفت: هزار و ۷۰۰ آبادی دارای سکنه با ۱۱۹ هزار واحد در این شهرستان وجود دارد که ۵۰ هزار واحد آنها مقاوم سازی شده است.

علی علایی روز دوشنبه در جلسه شورای مشورتی بخشداران و دهیاران افزود: فرصت محدودی در زمینه مقاوم سازی خانه های روستایی پیش آمده و باید این فرصت را غنیمت شمرده و
نهایت استفاده را آن ببریم.
وی اظهارداشت: تسهیلات مقاوم سازی خانه های روستایی باید بطور کامل جذب شود.
او با بیان اینکه بانک ها و بنیاد مسکن در جذب و ارائه تسهیلات جدیت به خرج دهند گفت: کارنامه و عملکرد بانک ها و بنیاد مسکن در خصوص تسهیلات مقاوم سازی و جذب و اعطای آن چندان رضایت بخش نیست و باید بیش از این در کار خود جدیت داشته باشند.
وی گفت: تمامی دهیاران باید حوزه های مربوط به خود را مدیریت کرده و در معرفی خانه های روستایی کم دوام و بی دوام برای ارائه تسهیلات روستایی اهتمام داشته باشند.
فرماندار پارس آباد افزود: بروز یک زلزله مهیب می تواند فاجعه ای جبران ناپذیر در منطقه ایجاد کند ، بنابراین باید با جدیت خانه هایی که نیازمند بازسازی و مقاوم سازی هستند را شناسایی و برای اخذ تسهیلات به بانک ها و بنیاد مسکن معرفی کنیم.
علایی همچنین از راه اندازی سیستم متمرکز انتخابات در کشور خبر داد و گفت: تمامی تحرکات و رفتارهای دهیاران و بخشداران در بخش ها زیر ذره بین سیستم متمرکز انتخابات در کشور قرار دارد.
رئیس شورای اداری شهرستان پارس آباد به دستورالعمل عدم استفاده از امکانات دولتی اشاره کرد و گفت: هیچ مقام دولتی حق ندارد چه در انتخابات و چه در خارج از زمان انتخابات از از امکانات دولتی سوء استفاده کند.
رئیس هیات اجرایی انتخابات شهرستان پارس آباد گفت: دهیاران بازوان اصلی فرمانداری در انتخابات مجلس هستند و باید کاملا در انتخابات بی طرف باشند.
علایی به تجلیل از دهیاران و بخشداران منتخب ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار