قدیری: آقای زیباکلام! به جای گرفتن ژست اپوزیسیون پاسخگوی عملکرد دولت تان باشید

فارس نیوز پنج شنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۵
یک کارشناس مسائل سیاسی گفت: این رسم دیرینه رؤسای جمهور است که پس از انتخابات، کم کاری و بی کفایتی خود را پشت ادعای دروغ نداشتن اختیار مخفی می کنند.

به گزارش خبرنگار تشکل های دانشگاهی خبرگزاری فارس، نشست «دهه پنجم انقلاب، فرصت ها و چالش ها» با حضور صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران و احمد قدیری کارشناس مسائل سیاسی و دکترای حقوق بین الملل دانشگاه علامه برگزار شد.
* مخفی کردن بی کفایتی پشت ادعای نداشتن اختیار رسم دیرینه رؤسای جمهور است
احمد قدیری در این مناظره با خطاب قرار دادن صادق زیباکلام گفت: گرفتن ژست اپوزیسیون ممنوع! شما باید پاسخگوی عملکرد دولت تان باشید.
وی ادامه داد: هر جا مدیریت جهادی و انقلابی حاکم بوده کشور پیشرفت داشته و هرجا مدیران لیبرال و غربگرا برسرکار بوده اند کشور یا درجا زده و یا پسرفت داشته است.
قدیری در پاسخ زیباکلام در خصوص تفاوت وضعیت کره جنوبی نسبت به ایران بیان داشت: وقتی در کره خبر سوء استفاده یکی از نزدیکان رئیس جمهور منتشر می شود، مردم و نخبگان خواهان استعفای وی می شوند، اما اینجا متاسفانه برخی اساتید و هواداران مسؤلین در هر شرایطی از دولت و تخلفات آن سرسختانه دفاع می کنند.
وی در پاسخ به ادعای عدم اختیار دولت و رئیس جمهور برای تحقق اهدافش گفت: این رسم دیرینه رؤسای جمهور است که وقتی می خواهند وعده دهند، اختیاراتی در حد خدایی برای خود فرض می کنند و افکار عمومی را فریب می دهند اما پس از انتخاب، کم کاری و بی کفایتی خود را پشت ادعای دروغ نداشتن اختیار مخفی می کنند.
قدیری در پاسخ به زیباکلام درباره تحقق اهداف انقلاب گفت: تحقق اهداف نسبی است و باید از نگاه صفر و صدی پرهیز کرد.
زیباکلام هم در این نشست با بیان اینکه اهداف انقلاب محقق نشده، گفت: شورای نگهبان اختیار انتخاب را مردم می گیرد.
قدیری در پاسخ به این موضوه گفت: اولا در کدام یک از ...