DNS یکی از مهم ترین بخش ارتباطی ما با دنیای اینترنت است که بخش بزرگی از اینترنت را تشکیل می دهد. هر وبسایت، سایت، وبلاگ و هر نوع ارتباط اینترنتی دارای یک DNS است. به عنوان مثال سایت شاتل، یکی از بزرگترین ISPهای ایران را می توان به جای وارد کرد آدرس Shatel.ir به صورت 85.15.17.2 نیز بارگذاری کرد که هر جفت این موارد، سایت آن را بالا می آورند.

به صورت خلاصه، زمانی که شما قصد جستجو چیزی در اینترنت دارید، تمامی این جستجو ها برای یک دیتابیس ارسال شده و بعد از یافتن جواب از دیتابیس به شما نشان داده می شوند، هرچه این دیتابیس سریعتر باشد، سرعت بارگذاری صفحات شما نیز به شدت افزایش پیدا می کند.
البته در ایران هرچه قدر هم که DNS خوب استفاده کنید به صورت کلی انتظار افزایش چشمگیر سرعت اینترنت را نباید داشت زیرا سرعت های ارائه شده توسط ISPهای ایران آنقدر نیست که با DNS بتوان تغییری احساس کرد. اما این موضوع در بحث گیم مقداری فرق می کند، در بازی های آنلاین مهم نیست که اینترنت شما 1 مگابیت باشد یا 1 گیگابیت، مهم سرعت اتصال شما به سرور بازی است که باز هم متاسفانه نزدیکترین سرور های بازی به ایران اروپا است، گرچه برخی از بازی ها مانند فورتنایت و سایر سرور های نزدیکتری را نیز برای خاورمیانه ارائه کرده اند اما به صورت کلی بیشتر بازی های آنلاین در ایران روی سرور اروپا، پینگ پایینتری به کاربر می دهند. حال اینکه ارتباط شما با این سرور بازی از سرعت پایینتری برای اتصال برخوردار باشد تاثیر زیادی بر روی عملکرد شما در بازی مخصوص بازی های شوتر خواهد داشت.
امروز به 3 مورد از بهترین DNS های مخصوص گیم اشاره می کنیم که باعث بهبود ارتباط شما با سرور بازی شده و همین بهبود باعث این می شود که شما مشکلی از نظر پکت لاست و Time out را از بین ببرید.
1.1.1.1
1.1.1.1 یا بهتر بگوییم حاصل شرکت CloudFire درحال حاضر سریعترین DNS حال حاضر در کره زمین است که تمامی کاربران حتی کاربران ایرانی می توانند از آن استفاده کرده و سرعت اینترنت خود را بهبود بدهند، از طرف دیگر این DNS باعث افزایش سرعت ارتباطی شما با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری