درخواست فلسطین برای مداخله دادگاه کیفری بین المللی درخصوص یهودی سازی الخلیل

ایسنا یکشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از دادگاه کیفری بین المللی خواست تا در قبال عملیات ادامه دار یهودی سازی شهرک قدیمی در شهر "الخلیل" در کرانه باختری فورا مداخله کند و مسئولیت هایش را در این زمینه بر عهده بگیرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از ارم نیوز، وزارت خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین در بیانیه ای اعلام کرد: پس از این که تل آویو در راستای تلاش برای تخلیه شهرک قدیمی و یهودی سازی کامل آن، اقدام به اخراج ناظران بین المللی از اراضی اشغالی کرد، عملیات یهودی سازی اسرائیل در مناطق مختلف کرانه باختری به ویژه "الخلیل" تشدید یافته است.
این وزارتخانه همچنین اعلام کرد: شهرک تاریخی قدیمی واقع در شهر الخلیل در معرض هجوم شهرک نشینان یهودی قرار دارد که این امر می طلبد مداخله فوری بین المللی برای توقف عملیات یهودی سازی و پاکسازی نژادی صورت بگیرد.
وزارت خارجه فلسطین از سازمان های حقوقی و انسانی مختلف خواست تا به سرعت مدارک و ادله مربوط به تجاوزات شهرک نشینان که در حد جنایات جنگی و ضد بشری است، جمع آوری کرده و آن را به دادگاه های بین المللی مربوطه و در راس آن دادگاه کیفری بین المللی برای حسابرسی رهبران اشغالگر و شهرک نشینان ارائه دهند.
این وزارتخانه اعلام کرد که یورش های شهرک نشینان منجر به سیطره بر شماری از اماکن داخل استان الخلیل شده است.
ناظران بین المللی در ۳۱ ژانویه الخلیل را ترک کردند. نتانیاهو گفته بود این هیئت علیه اسرائیل فعالیت می کند.

سرخط اخبار