فناوری انتقال سریع فایل ها که Wi-Fi Direct نامیده می شود، در سال 2011 به عنوان یک استاندارد در نظر گرفته شد. این قابلیت از همان ابتدا حداقل 10 برابر سریع تر از فناوری هایی مانند بلوتوث بود. این تکنولوژی از دوران اندروید 2.3 در اختیار تولیدکنندگان قرار گرفته و شرکت اپل نیز از iOS 7 به بعد توانست که تحت نام های تجاری « AirDrop » یا «Airplay» از آن بهره ببرد.
با توجه به اینکه گوشی های شرکت سامسونگ 30 درصد سهم بازار گوشی های ایالات متحده را به خود اختصاص داده اند، پس وجود یک فناوری که دارندگان گوشی های این شرکت از طریق آن بتوانند به راحتی فایل های خود را به اشتراک بگذارند، بسیار مفید خواهد بود. دقیقا همانند فناوری AirDrop که دارندگان گوشی های اپل از آن بهره مند هستند.
اگر به خاطر داشته باشید، سامسونگ پیش تر نیز از ویژگی Direct Share در گوشی های خود استفاده می کرد، اما حال با به کار گیری Quick Share در سری گلکسی S20، به اشتراک گذاری فایل ها در میان گوشی های این شرکت آسان تر و سریع تر شده است.
چگونه در گوشی های سری گلکسی S20 از Quick Share استفاده کنیم؟
چرا باید این کار را انجام دهیم؟ دیگر مجبور نیستید که اپلیکیشن Smart Things را بر روی گوشی خود نصب کرده، آن را اجرا و سپس در گوشی های هر دو طرف وارد منوی Send to Devices شوید تا از این طریق بتوانید فایل ها را منتقل کنید. با استفاده از Quick Share، دستگاه های سازگار اطراف شما به صورت مستقیم در منوی به اشتراک گذاری نمایش داده می شوند.
در زیر به شیوه استفاده از ویژگی سریع Quick Share در گوشی های گلکسی S20 ، پلاس، اولترا و زد فلیپ اشاره می کنیم:
به صورت پیش فرض ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری