استفاده از تمام ظرفیت های بانک سپه در اجرای پروژه بید بلند

لوگوی شبستان شبستان . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۳:۳۴
بزرگ ترین طرح غرب آسیا و سومین ابر پروژه جهان در سال ۲۰۲۰ میلادی با تشکیل کنسرسیوم بانک ها و عاملیت بانک سپه از محل منابع ارزی صندوق توسعه ملی تأمین مالی و توسط رئیس محترم جمهوری افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در آیین بهره برداری از این طرح ملی گفت: پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس پروژه ای بسیار مهم و برای ما افتخارآفرین است.
دکتر روحانی افزود: مسئله گاز فلر بسیار مهم بود چراکه یک سرمایه ملی می سوخت و از بین می رفت و مردم امیدوار باشند ظرف دو سال آینده همه مشعل هایی که امروز گازهای ما را می سوزانده هم محیط زیست را آزار می دهد و هم سرمایه ما را از بین می برد به طور کامل جمع آوری می شود.
* بید بلند با کنسرسیوم بانک ها به ثمر نشست
رئیس جمهوری در مورد نقش بانک ها در توسعه پروژه ها اظهار داشت: از خود صندوق گرفته که منبع بزرگی برای بانک ها است و چه بانک های عامل همه تلاش کردند تا این پروژه امروز به ثمر نشسته است. بانک سپه، بانک صنعت و معدن، تجارت، ملت، پارسیان همه این ها کنسرسیوم تشکیل دادند و با این کنسرسیوم توانستند از منابع صندوق استفاده کنند و به عنوان بخش عامل وارد عمل شوند و هزینه های این پروژه عظیم را تأمین کنند.
وی گفت: این پروژه عظیم و بزرگ که یکی از بزرگ ترین پروژه ها در سطح منطقه و خاورمیانه است امروز به دست فرزندان این مرز و بوم به افتتاح رسید. این طرح در سال ۹۴ و ۹۵ که شرایطی بود که دست وبال ما در سایه برجام باز شده بود و توانستیم نفت را صادر کنیم و بخش بزرگی از پول نفت به صندوق وارد شود.
وی ادامه داد: هرچقدر شرایط ما مناسب شود و درآمد ما اضافه شود، این درآمد نفت بخش بزرگ آن در اختیار صندوق توسعه ملی برای تحول در تولید و بخش صنعت قرار می گیرد. رئیس جمهور افزود: در این پروژه بزرگ و عظیم سیاست خارجی، بانک ها، فناوری ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار