۷۰۰ محصول دانش بنیان دانشگاه آزاد در مرحله صنعتی و نیمه صنعتی

خبرگزاری مهر شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دانشگاه آزاد، قباد بهزادی پور سرپرست اداره کل امور کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه بازدید از هفتمین نمایشگاه نوآوری و فناوری ربع رشیدی در تبریز با بیان اینکه مهم ترین رسالت مراکز رشد، تبدیل هسته فناور به واحد فناور است، گفت: اصلی ترین کاری که در مرکز رشد انجام می شود، تبدیل تیم به شرکت نوپا همراه با یک محصول است.
وی خاطرنشان کرد: حدود ۱۰ سال از راه اندازی مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی می گذرد و اکنون ۱۳۵ مرکز در واحدهای دانشگاهی سراسر کشور فعالیت می کنند.
سرپرست اداره کل امور کارآفرینی و مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: در اکوسیستمی که معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری ایجاد کرده، ابتدا شخص وارد شتاب دهنده می شود و آموزش های مهارتی و اولیه مثل شرکت داری و حسابداری و ... را یاد می گیرد.
وی تصریح کرد: هنگامی که یک ایده به بلوغ رسید، به مرکز رشد وارد می شود و در آنجا یک شرکت راه اندازی می کند و از حمایت های مالی و معنوی دانشگاه آزاد اسلامی برخوردار می شود و یک سال فرصت دارد تا با استفاده از ظرفیت ها و امکانات دانشگاه محصول خود را تولید کند.
بهزادی پور ادامه داد: زمانی که محصول شرکت ها تولید شد به پارک علم و فناوری برای سرمایه گذاری و توسعه بازار معرفی می شوند.
حدود ۱۸۰ محصول تجاری سازی و وارد بازار شده است
وی با توجه به فعالیت مراکز رشد دانشگاه آزاد اسلامی واحد تبریز گفت: ۲۰ واحد فناور از حوزه های مختلف مانند کفش و چرم، فناوری اطلاعات، روباتیک و ... در مراکز رشد این واحد دانشگاهی فعالیت می کنند که حدود ۵۰ درصد این واحدها به محصول رسیده و قابل سرمایه گذاری هستند ...

سرخط اخبار