اکوفارس: طرح ابرار (اقدام برای راه های اولویت دار روستایی) از چهارم شهریور ماه آغاز و تاکنون در هشت محور روستایی شهرستان های خاش، مهرستان، هیرمند و هامون اجرایی شده است.

به گزارش اکوفارس، ایوب کرد سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان بیان کرد: طرح ملی اقدام برای راه های اولویت دار روستایی یا «ابرار» با هدف ساخت و تکمیل طرح های نیمه تمام راه روستایی در کشور در حال اجراست که در گام نخست، ۲ هزار کیلومتر از این راه ها با اولویت قراردادن مسیر دسترسی روستاهای بالای ۵۰ خانوار و بدون راه مناسب تا پایان سال جاری هدف گذاری شده است.
وی گفت: در همین راستا ۱۶ پروژه راه روستایی به طول جمعاً ۱۴۵ کیلومتر با هدف بهره مندی بیش از ۲۰ هزار نفر از روستائیان استان سیستان و بلوچستان در اولویت قرار گرفته است.
سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: هم اکنون مرحله نخست طرح ابرار افزون بر 29 کیلومتر از محورهای روستایی بیداستر، چاه سم و شهرک پیمان میرآباد خاش توسط اکیپ تفتان و در محور های زرد- ترادک و مدحوک مهرستان توسط اکیپ رسالت و راه روستایی عباس صفرزایی، دهنو سیدخان و مارکان - سیادک در شهرستان های هیرمند و هامون توسط اکیپ وحدت، با پیشرفت فیزیکی متغیر از 20 تا 50 درصد در حال اجراست.
ایوب کرد افزود: دکوپاژ مصالح، انجام زیرسازی و در مواردی بازگشایی مسیرها، از عمده اقدامات انجام شده در این فاز بوده است.
وی با تأکید بر اهمیت ایجاد راه دسترسی مناسب برای روستاها به عنوان بستر ارائه سایر خدمات مهم و مورد نیاز روستائیان اظهار داشت: ابتکار این اداره کل در زمینه تمرکز ارائه خدمات راهداری و راهسازی در قالب اکیپ های چهار گانه و انجام بسیاری از پروژه های راهداری به صورت امانی، تأثیر بسزایی در افزایش سرعت و کاهش هزینه های مرتبط داشته است که این خود مصداق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار