یک مقام کنگره آمریکا گفت وزیر امور خارجه این کشور به دنبال به نتیجه رساندن عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، یک مقام آمریکایی می گوید دولت این کشور قصد دارد عادی سازی روابط میان سودان و رژیم صهیونیستی را تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری به نتیجه برساند.
به نوشته روزنامه « عاروتص شوع »، یک مقام کنگره آمریکا روز چهارشنبه گفت، «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا در نامه ای به سناتورهای این کشور نوشته است: «ایالات متحده به فرصتی نادر دست یافته تا خسارات وارد شده به قربانیان حملات ۱۹۹۸ القاعده به سفارت های آمریکا در کنیا و تانزانیا جبران شوند».
در این نامه آمده است: «ما همچنین روزنه باریک و منحصر به فردی برای حمایت از دولت انتقالی غیرنظامی سودان داشته باشیم که سرانجام خود را از دست دیکتاتوری اسلامی که این کشور را رهبری می کرد خلاص کرده است».
پامپئو می نویسد، «به احتمال بسیار زیاد»، تا پایان ماه اکتبر بتوان به توافقی برای خروج سودان از لیست کشورهای حامی تروریست دست یافت.
این در حالی است که سناتورهای دموکرات با انتقاد از برنامه دولت می گویند بخش عمده ای از این جبران خسارات به شهروندان آمریکایی رسیده و آفریقایی های زیان دیده از آن بی نصیب می مانند.
این سناتورها همچنین معتقدند درخصوص دیگر حملات شبکه تروریستی القاعده نیز باید جبران خسارت صورت گیرد.
از سوی دیگر یک مسئول برجسته دولت سودان با اشاره به اینکه عادی سازی روابط بین خارطوم و تل آویو تقریبا قطعی است، گفته اقدامات مربوط به این امر در حال حاضر به این دلیل شتاب گرفته تا مفید واقع شود.
همچنین شبکه خبری المیادین به نقل از رسانه های رژیم صهیونیستی خبر داد که تماس ها میان تل آویو و سودان برای مهیا کردن مسیر عادی سازی روابط با پیشرفت هایی همراه بوده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار