خواص ماء الشعیر از منظر طب سنتی

لوگوی شیعه نیوز شیعه نیوز . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۵:۱۶
خواص درمانی ماء الشعیر از جمله موضوعاتی است که عموم جامعه در باره آن دچار اختلاف نظر هستند و در برخی موارد این اختلاف نظر منجر به استفاده نابجا از این نوشیدنی می شود، آگاهی از فواید و مضرات استفاده ماء الشعیر از زبان کارشناسان طب سنتی می تواند در ارتقاء سلامت جسمی مصرف کنندگان آن مثمر ثمر باشد.

شیعه نیوز:  سال ها پیش که هنوز پای اینترنت به خانه ها باز نشده بود،در هر خانه ای یک کتاب خواص خوراکی ها پیدا می شد. برای مردم جالب بود بدانند با هر لقمه ای که به دهان می برند، چه اتفاق خوبی برای بدنشان می افتد. از سویی دیگر برای حفظ سلامت چه لقمه هایی را نباید به دهان ببرند! با ورود اینترنت به زندگی و دسترسی آسان به اطلاعات، شایعات پیرامون خواص خوراکی ها شدت گرفت و اظهارات ضد و نقیضی درباره شان منتشر شد. از جمله مواردی که همیشه محل مناقشه قرار گرفته، خواص درمانی ماء الشعیر است. دکتر مینا محبی _دستیار طب سنتی _ صحت و سقم شایعات مربوط به ماء الشعیر را از دیدگاه طب سنتی بررسی می کند.
ماء الشعیر باعث لاغری می شود؟
معمولا در رژیم های لاغری خوردن جو و آب جو توصیه می شود. جو به طور کلی خاصیت لاغری دارد. اما از آن جایی که نوشیدن ماء الشعیر رطوبت و خون به بدن می رساند، می تواند باعث چاقی هم بشود. به همین دلیل برای نوشیدن ماء الشعیر حتما توصیه می شود مصلح آن را فراموش نکنید. شیر، مصلح آب جو است. همچنین بعضی می گویند ماء الشعیر را باید ناشتا نوشید تا باعث لاغری شود. این امر هنوز اثبات نشده است و لازم نیست خود را برای ناشتا نوشیدنش به دردسر بیندازید.
ماء الشعیر سنگ کلیه را دفع می کند؟
میان خواص ماء الشعیر همیشه بر سر این ادعا، فراوان بحث می شود. به افرادی که سنگ کلیه دارند، توصیه می شود ماء الشعیر فراوان بنوشند. چون ماء الشعیر خاصیت ادرار آور بودن دارد و به تعبیری کلیه ها را شست وشو می دهد. طی این شست وشو، در اغلب موارد سنگ از کلیه دفع می شود. اما در کنار این خاصیت، نوشیدن بیش از حد ماء الشعیر برای مثانه خوب نیست. در طب سنتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .