عرضه روغن خوراکی در شبکه‌ خانوار بدون محدودیت ادامه دارد

لوگوی ایرنا ایرنا . سه شنبه ۷ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۵۲
تهران- ایرنا- شرکت بازرگانی دولتی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: روغن خوراکی مورد نیاز کشور در شبکه توزیع خانوار بدون محدودیت عرضه می شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از شرکت بازرگانی دولتی ایران،  پیرو اخبار منتشره درباره بازار روغن نباتی کشور و در بعضی موارد اعلام نیاز کارخانجات به روغن خام برای تولید بیشتر، این شرکت در اطلاعیه ای اعلام کرد: میانگین تولید و توزیع روغن نباتی کشور در چهار سال گذشته سالیانه نزدیک به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تن و میزان روغن خام تامین شده برای کارخانجات از ابتدای سال جاری تاکنون حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن بوده است. 
از ابتدای امسال روغن خام مورد نیاز کارخانه های روغن نباتی برای توزیع در شبکه های خانوار و صنف و صنعت از چهار محل واردات بخش خصوصی، استحصالی دانه وارداتی، استحصالی دانه داخلی و ذخایر راهبردی تامین شده که با احتساب موجودی ابتدای دوره میزان یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن روغن خام مورد نیاز تولید روغن نباتی کارخانجات تامین شده است و اکنون روغن موجود در مخازن کارخانجات و مخازن بنادر بخش خصوصی و دولتی در شرایط مطلوبی قرار دارد.
در این اطلاعیه آمده است: با توجه به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه ایران و مشکلات مترتب بر تامین ارز کشور،  واردات روغن خام در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۴ درصد ( ۴۵۴ هزار تن) کاهش داشته است که تدابیر دولت در مقابله با تحریم و حفظ و ارتقای ذخایر راهبردی کالاهای اساسی موجب شد کسری میزان واردات از محل ذخایر راهبردی به میزان ۵۲۳ هزار تن از ابتدای سال جاری تاکنون تامین و توزیع شود.
به منظور جبران تقاضاهای مضاعف موجود و نیاز های پایان سال، برنامه توزیع ۳۰۰ هزار تن روغن خام مازاد بر توزیع قبلی توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده  که در حال اجرا است.
برپایه این اطلاعیه، در ۱۰ ماهه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار