علت تاخیر در پرداخت وام سهام عدالت چیست؟

لوگوی مشرق نیوز مشرق نیوز . یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۹:۵۷
مشاور اجرایی سهام عدالت گفت: فعلا نمی توان زمانی برای دریافت وام سهام عدالت مشخص کرد. البته سامانه توثیق هم باید راه اندازی و به سیستم بانکی لینک شود که تقریبا این مراحل انجام شده است.

به گزارش سرویس بورس مشرق ، محمدرضا پوررضایی درباره تعیین تکلیف وام سهام عدالت اظهار داشت: در موضوع سهام عدالت، سهامداران برای مدیریت پرتفوی خود امکان انتخاب دو روش مستقیم و غیرمستقیم را داشتند. مستقیم به این معنا که افراد خودشان پرتفو را مدیریت می کردند و در روش غیرمستقیم مدیریت پرتفو را به شرکت های سرمایه گذاری استانها واگذار کردند.
وی ادامه داد: انتخاب کنندگان روش غیرمستقیم شامل چند گروه هستند. اول افرادی که خودشان روش غیرمستقیم را انتخاب کردند. دوم افرادی که هیچ اقدامی انجام ندادند و در گروه غیرمستقیم ها قرار گرفتند و در گروه سوم سهامداران متوفی هستند که جمعیت آنها به ۲.۵ میلیون فوتی می رسد.
مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده گذاری مرکزی بیان داشت: حدود ۳۰ میلیون نفر از ۴۹ میلیون سهامدار عدالت در گروه غیرمستقیم ها قرار گرفتند و سرمایه این سهامداران توسط شرکت های سرمایه گذاری استانی مدیریت خواهد شد که این شرکت ها طی ۵ مرحله باید وارد بازار سرمایه شوند.
پوررضایی با توضیح مراحل، ورود شرکت های استانی به بورس گفت: مرحله اول این است که شرکت ها باید به عنوان سهامی وام ثبت نام شوند که در حال حاضر تقریبا این مرحله برای ۲۵ استان انجام شده است.
وی گفت: مرحله دوم شامل پذیرش این شرکت ها در بازار سرمایه می شود که در این مرحله هم ۲۵ استان در بورس پذیرش شده اند. مرحله سوم بازگشایی نماد این شرکت ها در تابلوی بورس است که باز هم ۲۵ استان این مرحله را پشت سر گذاشتند.
مشاور اجرایی سهام عدالت درباره دو مرحله آخر اظهار داشت: برای شرکت های استانی باید مجامع عمومی برگزار شود تا اعضای هیات مدیره در این مجامع انتخاب شوند که مرحله چهارم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار