پذیرش دو هزار و 100 کارتن خواب در گرمخانه های پایتخت

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۱:۵
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت هاي اجتماعی شهرداری تهرانگفت: شب گذشته دو هزار و ۱۰۰ کارتن خواب در گرمخانه های شهرداری تهران اسکان یافتند که نسبت به شب قبل آن افزایش ۱۲ درصدی داشت.

سیدمالک حسینی در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزود: با توجه به افزایش سرما و برودت هوا گرمخانه شهرداری تهران به صورت شبانه روزی فعال است و ظرفیت تخت آن پذیرش دو هزار و ۴۰۰ نفر را دارد، اما در شرایط اضطرار ما می توانیم سه هزار و ۵۰۰ تا سه هزار و ۶۰۰ نفر را به صورت کف خواب در فضای گرمخانه اسکان دهیم.
وی ادامه داد: اگر شرایط بحرانی تر شود سوله های مدیریت بحران شهرداری تهران نیز می تواند به این امر اختصاص یابد.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت هاي اجتماعی شهرداری تهران افزود: در حال حاضر ۲۰ درصد تخت های ما خالی است و طبق آخرین آمار شب گذشته دو هزار و ۱۰۰ نفر از کارتن خواب ها در گرمخانه اسکان یافتند که نسبت به شب قبل آن افزایش ۱۲ درصدی داشت.
آقای حسینی با اشاره به گشت های خدمات اجتماعی در پایتخت تصریح کرد:​ طبق گشت زنی نیرو های خدمات اجتماعی در سطح شهر تهران شب گذشته ۴۲۰ نفر از کارتن خواب ها در ۲۲ منطقه پایتخت جمع آوری و به گرمخانه ها انتقال داده شدند.
وی ادامه داد: ما در حال حاضر پنج گرمخانه سیار نیز در شهر تهران داریم که از ساعت ۱۰ شب مشغول به فعالیت می شوند و ۱۰۷ نفر نیز شب گذشته در گرمخانه های سیار اسکان یافتند.
مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت هاي اجتماعی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در حال حاضر شرایط تثبیت شده است و جای نگرانی نداریم و ما تا آخر بهمن ماه این وضعیت را خواهیم داشت.
آقای حسینی گفت: از شهروندان درخواست می کنیم در صورت مشاهده کارتن خواب ها با سامانه ۱۳۷ و یا شماره تلفن ۵۵۵۲۲۳۲۲ شهرداری تهران و یا شماره ۱۲۳ سازمان بهزیستی تماس بگیرند تا به جمع آوری آن ها اقدام شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار