ممنوعیت واردات سیمان در آکتائو سرانجام پس از گذشت حدود 6 ماه به پایان رسید و اجازه ورود سیمان خارجی از سوی مقامات قزاقستان صادر گردید. اکنون با گذشت بیش از 6 ماه و در مدت زمان عدم حضور سیمان تولید خارج در قزاقستان، تغییراتی در این بازار رخ داده است که در زیر بدان اشاره می گردد :
رفع مشکلات سیمان قزاقستان و بدستگیری بازار
در مدت بیش از 6 ماه ممنوعیت واردات سیمان به قزاقستان دو کار عمده صورت پذیرفت که جبران مشکلات سیمان قزاقستان و بالتبع علاقمندی بنگاههای ساختمانسازی به سیمان تولید خارج را به سمت سیمان قزاقستان معطوف سازد:
اقدام اول:بالا بردن سطح کیفیت
میدانیم که وجود کارخانه سیمان هیدلبرگ در غرب قزاقستان و حمایت دولت قزاقستان از این کارخانه دلیل ممنوعیت واردات سیمان خارجی به قزاقستان است. سیمان قزاقستان در بعد کیفیت توانایی رقابت با سیمان مرغوب تولید خارج را نداشته و همین امر موجب عدم اقبال شرکتهای ساختمانسازی به صنعت سیمان قزاقستان بود. ولی در این مدت مسئولان سیمان هیدلبرگ با تمام وجود به جبران کیفیت سیمان بومی پرداختند. بر همین اساس، این شرکت با استخدام کارشناسانی در این حوزه توانسته است؛ با تولید برخی افزودنیهای سیمان، سطح کیفیت و میزان چسپندگی آن را به حد استاندارد مورد تأیید در قزاقستان برساند. گفتنی است در قزاقستان اگر سطح مقامت سیمان به عدد 350 برسد، کفایت میکند؛ عددی که در گذشته امکان دستیابی نداشت ولی اخیرا با افزودنیهای شرکت هیدلبرگ از جمله سیلیس، سطح این مقاومت به بیش از واحد 350 نیز رسیده است. همچنین کارخانه سیمان هیدلبرگ علاوه بر اینکه تولید خود را از مبدأ با افزودنیهای لازم عرضه میکند، ماده ضد یخ سیمان را نیز ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار