دومینوی استعفای ائمه جمعه به بندرعباس رسید /۱۰ خداحافظی با تریبون نماز جمعه طی دو سال

آفتاب نیوز جمعه ۲۱ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۷
دومینوی استعفای ائمه جمعه اینبار به بندرعباس رسید تا امام جمعه این شهر بدلیل آنچه کهولت سن عنوان شده بود از این جایگاه کنار رود.

آفتاب نیوز :
آیت الله نعیم آبادی پس از ۲۹ سال از امامت جمعه بندرعباس از این سمت کنار می رود تا اسم او نیز در لیست امامان جمعه مستعفی قرار گیرد. او حتی در نامه استعفای خود خواستار کنار گیری ائمه جماعات مسن شده بود تا تریبون به دست جوانتر داده شود.
استعفا بعد از سفر جنجالی به انگلیس
طی دو سال اخیر چندین بار خبر استعفای امامان جمعه رسانه ای شده است. بهمن ماه ۹۷ بود که آیت الله محمود موسوی جزایری امام جمعه خوزستان بعد از جنجال سفرش به انگلستان برای مداوای بیماری، نامه استعفایش را امضا و به علت کهولت سن و بیماری از این سمت کناره گیری کرد.
چند روز بعد از استعفای امام جمعه خوزستان، امام جمعه زاهدان هم علت استعفایش را تفکر زیبای مقام معظم رهبری مبنی بر جوان گرایی عنوان کرد و از این سمت کنار نشست.
اما دومینوی استعفای امامان جمعه مربوط به همین چند مورد نمی شود بلکه از دو سال پیش درست در سالگرد اولین نماز جمعه تهران به امام آیت الله طالقانی سریال استعفاها از کرمان آن هم به دلیل کهولت سن آغاز شد.
مرداد ۹۶ سیدیحیی جعفری امام جمعه کرمان و علی رضایی امام جمعه بیرجند به فاصله چند روز استعفا دادند. البته پیش از آن هم خرداد سال ۹۶، آیت الله مجتهد شبستری نماینده، سابق ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و از اعضای ارشد جامعه روحانیت مبارز به دلیل بیماری، جای خود را به «حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم»، داد.
استعفای یکباره آیت الله جنتی
در این میان جنجالی ترین استعفا مربوط به استعفای آیت الله جنتی از نماز جمعه تهران بود که بعد از ۲۵ سال روزهای آخر سال ۹۶ نامه استعفایش را تقدیم رهبری کرد و با ...

سرخط اخبار