جزییات محدودیت های تازه برای سوختگیری چیست؟

اکوفارس پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۰:۷
اکوفارس: در حالی که ابلاغ شیوه نامه جدید خرید سوخت در حال یک ماهه شدن است، سخنگوی دولت از طرحی تازه برای اعمال محدودیت های تازه برای سوختگیری با کارتی جز کارت شخصی خبر داده است.

به گزارش خبرآنلاین، خرید بنزین با کارت شخصی در حال حاضر مستلزم قبول هیچ محدودیتی نیست اما هنوز سهم استفاده از کارت سوخت شخصی به میزان مورد انتظار نرسیده است.
 بر این اساس بررسی ها نشان می دهد سهم کارت های معطله در باجه های پست از یک میلیون کارت گذشته است و ابلاغ ها و اعلام ها زمینه را برای تحویل کارت های شخصی تا پایان شهریور ماه فراهم خواهد کرد.
 شهریور ماه بود که محدودیت سی لیتری برای سوختگیری با کارت سوخت جایگاه به اجرا درآمد. این محدودیت البته محدودیتی کامل نیست چرا که دارندگان خودرو می توانند در یک روز از چندین جایگاه سی لیتر بنزین را خریداری کنند چرا که شماره پلاک یا رانندگان در این مرحله از سوخت گیری ثبت نخواهد شد. حالا خبرهای رسیده حکایت از ایجاد محدودیت های تازه در این عرصه دارد. به عبارت دیگر مقرر است میزان سوختگیری در هر بار مراجعه و استفاده از کارت شخصی به ۱۵ لیتر کاهش یابد اما در این مرحله نیز سوختگیری از جایگاه های مختلف با رعایت این سقف مجاز است.
چرا از کارت های شخصی استفاده نمی شود؟
بررسی ها نشان می دهد بسیاری از دارندگان وسایل نقلیه تمایل چندانی به استفاده از کارت های سوخت شخصی ندارند، این بی علاقگی البته دلایل مختلفی دارد.
 یکی از خریداران بنزین در پاسخ به این سئوال که چرا از کارت جایگاه استفاده می کنید؟ گفت: برخی می گویند اگر از کارت خودم استفاده کنم سهمیه من کم می شود از این رو ترجیح می دهم تا وقتی امکان خرید بنزین با کارت جایگاه هست، از آن استفاده کنم تا سهمیه خودم باقی بماند.
 این پاسخ البته از سوی بسیاری از شهروندان به خبرآنلاین داده شده است چرا که این شایعه به صورتی جدی در شبکه های مجازی مطرح شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار