مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی گفت: بعد از راه اندازی سامانه سرباز ماهر که مربوط به قبل ازخدمت سربازی است، سامانه ماهرسان برای بعد ازخدمت سربازی راه اندازی می شود.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزرای برنا ؛ سردار موسی کمالی، اظهار کرد: جوانان قبل از اعزام به خدمت سربازی به صورت داوطلبانه در سامانه سرباز ماهر ثبت نام می کنند و بعد با توجه به مهارت های کسب کرده از مشوق های ۳۴ گانه اعلام شده برخوردار می شوند یا اینکه سازمان وظیفه عمومی اسامی آنان را در سامانه سرباز ماهر ثبت می کنند.
وی افزود: با همکاری یکی از بانک های کشور سامانه ماهرسان برای بعد از خدمت طراحی شده است که افراد می توانند بعد از پایان خدمت عضو این سامانه شوند تا اولا از تسهیلات وام ازدواج، وام خرید لوازم خانگی و کمک هزینه اشتغالزایی استفاده کنند و در ثانی این سامانه نیازهای شغلی هر استان را جمع آوری و در سامانه ثبت و به افراد معرفی می کند.
مشاور عالی و سخنگوی قرارگاه مرکزی مهارت آموزی تصریح کرد: کسانی که به نیروی کار ماهر نیاز دارند می توانند به این سامانه مراجعه و افراد مورد نیاز خود را پیدا کنند از سوی دیگر این سامانه به سامانه های مربوط به اشتغال مثل وزارت کار مرتبط می شود.
سردار کمالی بیان کرد: در حقیقت این سامانه یک نوع بازار کار است چون مشاغل مورد نیاز و نیروی کار در این سامانه مشخص است و افراد میتوانند مشاغل مورد نیاز و همچنین نیروی ماهر خود را در آن بازار پیدا نمایند.
وی در پایان گفت: انشالله به زودی از سامانه ماهرستان رونمایی شده و جزئیات آن اعلام خواهد شد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار