به دنبال تأیید استفاده از توان طب سنتی در درمان بسیاری از بیماری ها, افراد سودجو به نام طب اسلامی و طب سنتی دست به اقدامات عجیب و غریبی می زنند که در فضای مجازی سروصدای زیادی به پا کرده است.

گروه اجتماعی خبرگزاری آنا- امیرمحمد زندی:در چند سال اخیر استقبال از طب سنتی افزایش چشمگیری داشته و بسیاری  برای درمان بیماری های مختلف به سمت استفاده از تجویزات طب سنتی رفتند. این اتفاق با شیوع بیماری کرونا در کشور شدت یافت و مراجعه به اطبایی که با شیوه های سنتی به درمان بیماران می پردازند شدت بیشتری گرفته است.
با این حال بسیاری از افراد سودجو که هیچ گونه اطلاعات آکادمیک در زمینه علوم پزشکی و حتی طب سنتی ندارند در فضای مجازی اقدام به تبلیغ و انتشار برخی راهکارهای درمانی بیماری کرونا به شکل و سیاق طب سنتی کردند؛  البته مسئولان و پزشکان بارها از مردم خواسته اند که به شایعات در فضای مجازی اهمیت نداده و تنها با رعایت بهداشت فردی و رعایت پروتکل های بهداشتی زمینه ابتلا به این بیماری را کاهش دهند اما بازهم برخی دست به تبلیغات عجیب و غریب زدند؛  البته این اظهار نظر های عجیب آنقدر سروصدا کرد تا در فضای مجازی با این اظهارنظر ها  به صورت طنزبرخورد شد.
ماجرای روغن بنفشه
یکی از اظهار نظر های جنجالی در این خصوص استفاده از روغن بنفشه به شکلی عجیب برای درمان کرونا بود.
یک کانال تلگرامی متعلق به فردی که مدعی استفاده از طب سنتی برای درمان بیماری ها بود, اعلام کرد که مصرف روغن بنفشه با یک روش خاص می تواند ایمنی بدن را در برابر کرونا بالا ببرد، موضوعی که سروصدای زیادی کرد و حتی در فضای مجازی بسیاری با این موضوع شوخی کردند.
مهدی یوسفی رییس دانشکده طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این باره می گوید:هر ماده به عنوان دارو زمانی در چرخه درمان بیماری و تجویز طبی قرار می گیرد که همه فرآیندها و موازین علمی آکادمیک را سپری کرده و تاییدیه های تخصصی، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار