تعداد ۱۰۰میلیون سهم شرکت پدیده شیمی قرن، چهارشنبه این هفته به عنوان نوزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، در بورس اوراق بهادار عرضه می شود.

- اخبار اقتصادی -
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، تعداد 100میلیون سهم شرکت پدیده شیمی قرن معادل 10 درصد سهام این شرکت، چهارشنبه این هفته(30بهمن) به عنوان نوزدهمین عرضه اولیه امسال بازار سرمایه، با نماد معاملاتی "قرن" در بورس اوراق بهادار عرضه می شود.
این میزان سهام در محدوده قیمتی 1600تا 1700تومان برای هر سهم و با سهمیه 100سهمی برای هر کد حقیقی و حقوقی عرضه خواهد شد. همچنین مدیر این عرضه نیز شرکت کارگزاری بانک ملی و متعهد عرضه و خرید هم به ترتیب شرکت های پدیده شیمی پایدار و گسترش پدیده شیمی پایدار با سقف تعهد خرید 50 درصد از کل سهام قابل عرضه می باشند.
شایان ذکر است، شرکت پدیده شیمی قرن به عنوان پانصد و سی و چهارمین شرکت پذیرفته شده برای اولین بار پس از پذیرش و درج نام شرکت در فهرست شرکت های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران در بخش "ساخت مواد شیمیایی و محصولات شیمیایی"، گروه "ساخت سایر محصولات شیمیایی" و طبقه "ساخت صابون و پاک کننده ها، فرآورده های تمیزکننده و پرداخت کننده، انواع عطر و فرآورده های بهداشتی" در فهرست نرخ های بازار دوم، در نماد "اکتیو" به شیوه ثبت سفارش جهت کشف قیمت عرضه خواهد شد.
این گزارش می افزاید: از ابتدای امسال تا کنون تعداد دو میلیارد سهم شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین با نماد معاملاتی "تاصیکو" در روز نهم اردیبهشت با کشف قیمت 220تومان در بورس، تعداد 52میلیون سهم شرکت کشت و صنعت شریف آباد با نماد معاملاتی "زشریف" در روز 31 اردیبهشت با کشف قیمت 420تومان در فرابورس، تعداد 40میلیون سهم شرکت تولید ژلاتین کپسول ایران با نماد معاملاتی "دکپسول" در روز 5 خرداد با کشف قیمت 570تومان در فرابورس، ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار