دستیابی به 37 میلیارد دلار درآمد در جهش سوم پتروشیمی/ تا 8 سال آینده به تولید 133 میلیون تنی می رسیم

ایلنا دوشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۱

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی اظهار داشت: مجموع درآمد صنعت پتروشیمی 17 میلیارد دلار و میزان اشتغال در این صنعت نیز 108 هزار نفر به صورت مستقیم است که در سال 1400 به 123 هزار نفر خواهد رسید.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، بهزاد محمدی در نشست خبری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صنعت پتروشیمی به لحاظ تاثیری که در اقتصاد دارد از اهمیت زیادی برخوردار است اظهار داشت: در یک نگاه کلان پتروشیمی یک بنگاه اقتصادی نیست یک نظام اقتصادی است که نقش و اهمیت آن روز به روز افزایش می یابد.
33 میلیون تن خوراک دریافت می کنیم
وی افزود: در حال حاضر صنعت پتروشیمی نزدیک 33 میلیون تن خوراک دریافت می کند که از این میزان 25 میلیون تن خوراک مستقیم و هشت میلیون تن مربوط به سوخت مورد استفاده در صنعت که معادل 650 هزار بشکه نفت است.
65.7 میلیون تن تولید در پتروشیمی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان اینکه ما 56 مجتمع پتروشیمی در کشور داریم که از این تعداد 54 مجتمع تولیدی و دو مجتمع تامین یوتیلیتی است، گفت: ظرفیت صنعت پتروشیمی در حال حاضر 65.8 میلیون تن است و این در حالی است که میزان تولید در سال 92 ، 57 میلیون تن بوده است.
22 میلیون تن صادرات
وی ادامه داد: میزان محصول نهایی برای فروش و صادرات 31 میلیون تن است که از این میزان 22 تا 22.5 میلیون تن صادر و 8.5 میلیون تن در داخل کشور مصرف می شود از رقم 8.5 میلیون تن مصرف داخل پنج میلیون تن در بورس عرضه می شود که دو میلیون تن آن برای مصرف اوره در کشاورزی است.
17 میلیارد دلار درآمد پتروشیمیایی
محمدی مجموع درآمد صنعت پتروشیمی را 17 میلیارد دلار ذکر کرد و افزود: میزان اشتغال در این صنعت نیز 108 ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار