هشدار روحانی به آمریکا در تماس با مکرون

اقتصاد برتر چهارشنبه ۵ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۰:۱۹

رئیس جمهور در تماس تلفنی رئیس جمهور فرانسه: اگر آمریکایی ها به تجاوز گری خود ادامه دهند، نیروهای مسلح ایران در مقابله با آنها برخوردی قاطع خواهند داشت.
تهران – اقتصادبرتر – ۵ تیر ۹۸
به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه سه شنبه در تماس تلفنی «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه با وی، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره در مسیر توسعه روابطی پایدار و هدفمند با فرانسه تلاش کرده و خواهد کرد.
رئیس جمهور با بیان اینکه اگر برجام از سوی همه طرف های مذاکره به طور کامل و صحیح اجرا می شد، امروز شاهد تحولات مثبت و خوبی در منطقه و جهان بودیم، گفت: بی تردید اقدام رئیس جمهور آمریکا در خروج یکجانبه از توافق هسته ای به ضرر مردم آمریکا، اروپا، ایران و مخالفت با مصالح منطقه ای و بین المللی بوده است.
 روحانی با اشاره به اینکه پایبندی ایران در برجام پس از خروج آمریکا بر مبنای وعده طرف های اروپائی برای تضمین منافع اقتصادی از جمله حل وفصل مسائل مربوط به روابط بانکی و فروش نفت بود که متاسفانه هیچ یک از آنها در مقام عمل تحقق پیدا نکرده، افزود: اگر ایران نتواند از فواید برجام بهره مند شود، بر اساس بندهای ۲۶ و ۳۶ برجام مرحله به مرحله تعهدات خود را کاهش خواهد داد.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تحت هیچ شرایطی برای توافقی که در نتیجه دوسال مذاکره به دست آمده، مذاکره مجدد نخواهیم کرد، ادامه داد: آمریکایی ها بر خلاف موازین بین المللی با اعمال و تشدید تحریم ها علیه ملت ایران ثابت کردند به هیچ وجه خواهان حل و فصل مسائل نیستند.
 روحانی دولت آمریکا را عامل و مسئول اصلی ایجاد و تشدید تنش ها در ...

سرخط اخبار