رئیس جمهور با تأکید بر اینکه تعامل سازنده با جهان در کنار قدرت ملی مفید است، اظهار کرد: بحمدالله 4 اصل مهم تحقق جهش تولید امروز در کشور ما وجود دارد و ملت ما در مسیر درستی قرار گرفته است.

به گزارش ایکنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنجشنبه در مراسم بهره برداری از 3 طرح ملی وزارت نفت در استان های چهارمحال و بختیاری، خوزستان و بوشهر گفت: هیچ کشوری در منطقه دارای چنین قدرتی نیست که بتواند در جنگ 3 ساله اقتصادی بایستد و پیروز شود و این نشان دهنده عظمت و قدرت و تاب آوری ملت ایران است که در سایه خوداتکایی مردم، درون زایی و موقعیت ویژه ژئوپلتیک ایران حاصل شده است.
رئیس جمهور تصریح کرد: هیچ فرد و قدرتی در دنیا نمی تواند ایران را با داشتن جایگاه جغرافیایی عظیمی که دارد، نه برای منطقه و نه برای جهان حذف کند. خیلی ها آمدند ایران را از بین ببرند و نتوانستند حالا اینها آخری هایشان هستند که مدعی بودند و شکست خوردند.
روحانی با تاکید بر اینکه «ایران آباد و پیشرفته تنها برای مردم ایران نیست بلکه برای منطقه و جهان هم هستم»، گفت: ایران بخاطر قابلیت های بسیار بزرگی که دارد می تواند نیازمندی های منطقه و حتی جهان را در برخی از موارد ارزان تر و راحت تر تأمین کند.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با اشاره به افتتاح 3 طرح مهم ملی در حوزه وزارت نفت در سه استان کشور، به ارزش 30 هزار میلیارد تومان، گفت: افتتاح های امروز بار دیگر نشان داد که اقتصاد ایران بزرگ و مقاوم است و در سایه خوداتکایی و درون زایی این موفقیت ها به دست آمده و مردم ایران مسیر درست خود را ادامه خواهد داد.
روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به شعار جهش تولید و الزامات تحقق این شعار، گفت: اگر می خواهیم در بخش های مختلف از جمله صنعت، دارای جهش و شتاب مناسب باشیم، نیازمند ارکان آن هستیم.
رئیس جمهور سرمایه اعم از داخلی و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار