نباید فراموش کنیم که حیات همه نظام اقتصادی و نظام بانکی به حیات کسب وکار ها گره خورده و سال جاری به نام سال جهش تولید از سوی رهبر انقلاب نامگذاری شده است. اگر چرخ کسب و کار ها نچرخد، چرخ بسیاری از پازل های این نظام اقتصادی از جمله بانک ها نیز نخواهد چرخید...

هنگامی که ویروس کرونا در ووهان چین شیوع پیدا کرد شاید کمتر کسی تصور آن را داشت که این ویروس به سایر کشورها از جمله ایران وارد شود و به عنوان مانعی جدی بر سر راه کسب و کارها خود را مطرح کند. ویروسی که تنها راه نجات از آن جلوگیری از اجتماعات و کاهش رفت و آمد عموم مردم است.
به گزارش تابناک اقتصادی ، همین راهکار مطلق برای مبارزه با شیوع این ویروس منحوس باعث شد تا بسیاری از کسب و کارها که چشم و امیدشان به کاسبی های شب عید بود از رونق بیفتند. پیش بینی می شد که بعد از این ماجرا، کسب و کارها با بحران چک های برگشتی، به تعویق افتادن اقساط، عدم توانایی در پرداخت مالیات و ... رو به رو شوند.
از همین رو، غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طی مصاحبه ای در مورخه 11 اسفندماه سال جاری گفت: بسیاری از کسب و کارهای کوچک بازار از شیوع ویروس کرونا متأثر شدند که توجه بیشتر سازمان امور مالیاتی و شبکه بانکی را می طلبد.
لذا یکی از نهادهایی که بسیار می توانست در این زمینه، به کمک کسب و کارها بشتابد بانک مرکزی بود. عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی طی یادداشتی در مورخه 11 اسفند ماه 1398 گفت: با توجه به تعطیلی یا کاهش فعالیت برخی از کسب و کارهای کشور، که ممکن است کاهش عایدی برخی واحدها و صنوف و حتی اشخاص حقیقی را در پی داشته باشد، به مدیران بانک ها توصیه می کنم، شرایط امروز اشخاص حقیقی و حقوقی که از این بابت دچار وقفه درآمدی می شوند را در نظر گرفته و در خصوص تمدید زمان و نحوه وصول اقساط وام ها، همراهی لازم را با مشتریان به عمل آورده و مراعات وضعیت آنها را بکنند.
به دنبال تاکید عبدالناصر همتی به مدیران بانک ها جهت همراهی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار