تصمیمات سران قوا برای گشایش های اقتصادی

ایسنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در شرایط فعلی ما سختی هایی وجود دارد و در سطح شورای هماهنگی سران قوا پیگیر مسائل کشور هستیم.

به گزارش ایسنا - منطقه خراسان شمالی، علی لاریجانی در جمع مسئولان و تعدادی از نخبگان خراسان شمالی در بجنورد افزود: شورای هماهنگی سران قوا هم اکنون پیگیر موضوع توزیع عادلانه برای دسترسی مردم به نیازهای اساسی است که این امر مطرح شده و تصمیماتی نیز در این رابطه اتخاذ شده است.
وی ادامه داد: موضوع مسکن یکی از این تصمیمات در سطح روستا و شهرهای کوچک و متوسط بوده تا زمینه سرمایه گذاری مردم در این حوزه را تسهیل کنیم و زمین به صورت ارزان در اختیار مردم، انبوه ساز و غیر انبوه ساز قرار گیرد. مطرح کردن این موضوع و تصمیم گیری در رابطه با آن یک نکته بسیار مهم در کشور است چراکه ۵۰ تا ۸۰ درصد از درآمد مردم برای حوزه مسکن هزینه می شود.
لاریجانی تصریح کرد: مسأله دیگری که به صورت جدی پیگیر آن هستیم، موضوع توزیع عادلانه امکانات است. با توجه به دلال بازی هایی که در کشور وجود دارد، با وجود اختصاص منابع قابل توجه که بیش از ۱۰ میلیارد دلار است، اما همچنان کالاهای اساسی با قیمت ارزان به دست مردم نمی رسد و این مدل را تغییر می دهیم و در هفته های آینده به چارچوبی می رسیم تا مشکلات مردم کاهش یابد.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود با ابراز خرسندی از حضور در استان خراسان شمالی، گفت: در این جمع همگرایی و روحیه مثبت اندیشی مشاهده می شود که نکته بسیار پر اهمیتی است، چراکه وقتی که در شرایط تحریم قرار داریم غمگساری فایده ای ندارد و باید درد را بشناسیم و تلاش زیادی برای حل مشکلات انجام دهیم.
رئیس مجلس افزود: گاهی در برخی رسانه ها مشاهده می شود که مأیوسانه صحبت می کنند اما چرا با این همه امکانات و پتانسیل های موجود در کشور و رهبری هوشمندانه مقام معظم ...

سرخط اخبار