وزیر دفاع: سپاه تنها نیروی پیشرو و مبارز در مقابل تروریست ها است

خبرگزاری تسنیم پنج شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۵
امیر حاتمی در دیدار با وزیر دفاع صربستان گفت: جمهوری اسلامی، ذره ای برای رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین المللی ترامپ ارزش و اعتبار قائل نیست.

- اخبار سیاسی -
به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از روابط عمومی وزارت دفاع، امیر سرتیپ حاتمی در حاشیه کنفرانس امنیتی مسکو، با وزیر دفاع صربستان دیدار و پیرامون مسائل منطقه و دوجانبه گفت و گو کردند.
وزیر دفاع جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با ابراز امیدواری نسبت به ارتقاء سطح مناسبات دو جانبه، متناسب با ظرفیت های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور، گشایش دفتر وابستگی نظامی این کشور در تهران را زمینه ساز توسعه بیش از پیش همکاری های دفاعی و امنیتی بین ایران و صربستان توصیف کرد.
وزیر دفاع: تروریسم و افراطی گرایی امنیت غرب آسیا را تهدید می کند
امیر سرتیپ حاتمی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد شدید از اعلام مواضع خصمانه و کینه توزانه آمریکایی ها در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: این مواضع غیراصولی آمریکایی ها در شرایطی اتخاذ می شود که جمهوری اسلامی ایران خود قربانی تروریسم است و تاکنون حدود 20 هزار نفر از مردم مظلوم و بی گناه در اثر حادثه های تروریستی به دست جنایتکاران بین المللی شهید شده اند.
وزیر دفاع سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را نیروی پیشرو، انقلابی و در خط مقدم مقابله با تروریسم منطقه ای دانست و تاکید کرد: آمریکایی ها سعی دارند با تضعیف این سازمان قدرتمند و ضداستکباری مواضع جمهوری اسلامی ایران را در منطقه و در مقابله با گروهک های تکفیری صهیونیستی تضعیف و خدشه دار سازند.
وی با محکوم کردن این اقدام ترامپ خاطرنشان کرد: هر چند جمهوری اسلامی ذره ای برای این رفتارهای غیرقانونی و فاقد اصول و قواعد بین المللی ارزش و اعتبار قائل نیست ولی معتقدیم که آمریکایی ها در شرایطی که در استیصال قرار گرفته اند ...