قالیباف: ما به التفاوت ارز باید به جیب مردم برود/ ایجاد شغل با فرمول و مصوبات شورایعالی کار نمی شود

لوگوی فارس نیوز فارس نیوز . شنبه ۴ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۲:۲۴
رئیس مجلس گفت: ما به التفاوت ارز بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید به جیب مردم رفته و مشکلات آنها را حل کند و مجلس حتماً این کار را انجام می دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز شنبه (۴بهمن) در آیین تجلیل از پژوهشگران برتر مرکز پژوهش های مجلس، اظهار داشت: مابه التفاوت ارز بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید به جیب مردم رفته و مشکلات آن را حل کند و مجلس حتماً این کار را انجام می دهد.
وی افزود: ما در مجلس توجه به سلامت، معیشت، محرومیت زدایی و تولید و اشتغال را در دستور کار قرار داده ایم.
رئیس مجلس تصریح کرد: ارزهای زیادی برای تولید و اشتغال از صندوق ارزی و صندوق توسعه ملی به اذن مقام معظم رهبری و به درخواست دولت تخصیص پیدا کرده است و ریال های زیادی برای اشتغال در بودجه در نظر گرفته شده است، اما ایجاد اشتغال روش می خواهد که بایستی در ابتدا روش های آن را از غل و زنجیر خارج کنیم.
قالیباف اظهار داشت: اشتغال آن نیست که بگوییم ما پول دادیم و باید ایجاد شغل ایجاد شود؛ شورایعالی کار و منابع تخصیص پیدا کرده و به عده ای پول بدهیم تا شغل ایجاد کنند؛ نمی توانیم منتظر بمانیم که هر مقدار بودجه ای که دادیم با محاسبات و فرمول بگوییم این مقدار شغل در کشور ایجاد شد و در نهایت گزارش بدهیم که بین ۸۰۰ هزار تا یک میلیون شغل ایجاد کردیم. 
رئیس مجلس تاکید کرد اگر در هر خانه ای را بزنیم و سوال کنیم که از این خانه آیا کسی سر کار رفته است؟ آنها پاسخ می دهند که خیر. 
وی افزود: ما وقتی می گوییم 3 میلیون بیکار داریم و یک میلیون آن مشغول به کار شده اند حداقل بایستی 30 درصد آنها دارای شغل باشند.
رئیس مجلس اظهار داشت: مشکل کشور درآمد نیست بلکه هزینه است، اختصاص 100 میلیارد دلار اثری در تولید و اشتغال ندارد، این جایی است که باید ...

سرخط اخبار