«حمید بهمنی» و «داوود امیریان» با حمایت بنیاد سینمایی فارابی در حال نگارش فیلمنامه فیلم بلند سینمایی «نبرد تام کت» با موضوع دفاع مقدس هستند.

به گزارشگروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنااز روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، قرارداد نگارش این فیلمنامه با موضوع دفاع مقدس بین فیلمنامه نویسان و بنیاد سینمایی فارابی منعقد شده و «نبرد تامکت» در مرحله بازنویسی فیلمنامه قرار دارد.
«حمید بهمنی» فیلم نامه نویس و کارگردان سینمای ایران با اشاره به روایت این فیلمنامه از یکی از وقایع دوران دفاع مقدس ادامه داد: این فیلمنامه به نبرد هوایی تامکت می پردازد که در این نبرد یک خلبان دلیر ایرانی در شرایطی سخت، نمی گذارد که این هواپیمای مهاجم وارد آسمان ایران شود.
کارگردان آثاری چون «آخرین نبرد»، «آن مرد آمد»، «گلوگاه شیطان» و «گام های شیطانی» ادامه داد: در حال حاضر به همراه «داود امیریان» فیلمنامه نویس و نویسنده شاخص ادبیات دفاع مقدس مشغول بازنویسی فیلمنامه هستیم. نوشتن فیلمنامه بر مبنای واقعیت کار ساده ای نیست و در تلاش هستیم تا با همکاری آقای امیریان کار خوبی را آماده کنیم و درصددیم تا در نگارش نهایی این فیلمنامه از لحاظ فرم، دست به تغییراتی بزنیم.
او با اشاره به خلل وارد شده شرایط کرونایی حاکم بر جامعه بر روند این پروژه، افزود: با توجه به این که آقای امیریان در مقطعی مشکوک به بیماری کرونا شد و شکر خدا به بهبود رسید، کمی ادامه کار عقب افتاده است؛ اما درصددیم به زودی فیلمنامه را تحویل دهیم و پس از ارائه طرح فیلمنامه، در ادامه مشغول نگارش سیناپس و نسخه نهایی و پیش تولید فیلم خواهیم شد.
بهمنی همچنین گفت: باید از «امیر سمواتی» تهیه کننده «نبرد تامکت» تشکر کنم که با تجربیات خیلی خوبی که دارد به ما در نگارش فیلمنامه بسیار کمک کرده است

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار