یک نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الصادقون گفت که سفارت آمریکا در بغداد با اعمال فشار بر دولت عراق از ارائه گزارش ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به پارلمان ممانعت می کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «عبدالامیر التعیبان» نماینده پارلمان عراق از فراکسیون الصادقون امروز چهارشنبه از دخالت های سفارت آمریکا و ممانعت آن از ارائه نتایج تحقیقات مربوط به ترور سردار حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به پارلمان، خبر داد.
التعیبان در مصاحبه با وبگاه « المعلومه » گفت که سفارت آمریکا نظرات و دیدگاه خود را بر دولت عراق تحمیل کرده و از ارائه نتایج تحقیقات مربوط به ترور فرماندهان پیروزی به پارلمان ممانعت می کند و این امر کاملا روشن است.
او تصریح کرد که «سفارت شر آمریکا در بغداد تصمیمات خود را بر دولت و حاکمیت عراق تحمیل می کند».
این نماینده پارلمان عراق از سفارت آمریکا خواست تا از قلدری و اعمال زورگویی علیه حاکمیت و ملت عراق دست بردارد.
پیشتر نیز برخی نمایندگان پارلمان عراق از تعلل و وقت کشی دولت «مصطفی الکاظمی» نخست وزیر این کشور در اعلام نتایج تحقیقات مربوط به ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس به پارلمان خبر داده بودند.
دی ماه گذشته به دنبال اقدام جنایتکارانه آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان الحشد الشعبی در بغداد، پارلمان عراق طرح اخراج نظامیان آمریکایی از عراق را تصویب کرد.
در سال ۲۰۱۴ حدود پنج هزار نظامی آمریکایی در قالب ائتلاف بین المللی در پایگاه های نظامی عراق مستقر شده اند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار