با کنار رفتن «برایان هوک»، کاخ سفید یک دیپلمات قدیمی را به عنوان مسئول پرونده ایران معرفی کرده، اما این چهره کارنامه موفق چندانی نداشته است.

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: شکست سیاست فشار حداکثری بر ایران یک قربانی برجا گذاشته و این قربانی کسی نیست جز « برایان هوک » که در سال های گذشته تلاش زیادی را برای همراه کردن سایر کشور های جهان با مواضع ضد ایرانی واشنگتن انجام داد.
رقم خوردن این شسکت برای دونالد ترامپی که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری است به هیچ وجه قابل قبول نبوده از همین رو هوک قربانی شد تا شکست سیاست های آمریکا در قبال ایران، در پرونده سیاست خارجی ترامپ نوشته شود.
برایان هوک کارش را کمی پس از آن شروع کرد که آمریکا با دستور دونالد ترامپ از توافق هسته ای با ایران خارج شد. پس از خروج آمریکا از برجام، «گروه کاری ویژه ایران» تشکیل شد و هوک چهره اصلی سیاست «فشار حداکثری» بود که از ایران انتقاد می کرد و به دفاع از سیاست آمریکا درباره تهران می پرداخت.
او در حالی از مقامش کنار رفت که به نظر می رسد بازگشت تحریم های آمریکا برخلاف خواسته دولت ترامپ نتوانسته ایران را برای توافقی دیگر به میز مذاکره بازگرداند.
حال چند ماهی بیشتر به انتخابات ریاست جمهوری نمانده و روزنامه واشنگتن پست از قول منبعی آگاه نوشته کناره گیری هوک به درخواست دولت بوده تا شکست استراتژی در مورد ایران به گردن او بیفتد.
با کنار فتن هوک از مسئولیت پرونده ایران، «الیوت آبرامز» این پرونده را به دست گرفته، اما آبرامز کیست؟
«کیل براون»، معاون سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ارتباط با استعفای هوک و انتصاب «الیوت آبرامز» به عنوان نماینده ویژه جدید آمریکا در امور ایران، در توئیتر نوشت: چندین دهه تجربه در سیاست خارجی باعث می شود که آبرامز به روابط فعلی پویایی ببخشد و به پیشرفت تلاش های ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار