«صفر مطلق» اثر داستانی نوشته معصومه باقری به تازگی توسط نشر پایتخت منتشر شده و در مدت کوتاهی به چاپ دوم رسید.

«صفر مطلق» داستان بلند عاشقانه ای است که در بستر تاریخ دفاع مقدس رخ می دهد و در فصل هایی متفاوت و با شخصیت هایی ملموس، روایت دلهره آوری از وقایع کشور و سرنوشت آدم های جنگ زده است.
ماجرای کتاب در مناطق خوزستان می گذرد و محور اصلی این قصه، تقابل مرگ و زندگی است. جنگی تلخ که مرگ به همراه دارد و جنگی دیگر برای ادامه زندگی. هر کدام از شخصیت های این رمان یک قهرمان در طول داستان هستند، اما اسطوره و مبالغه آمیز نیستند. آن ها مردمان عادی هستند که جنگ را پذیرفته اند و با آن مبارزه کرده اند، تا جایی که پیروز و سربلند شده اند.
باقری متولدسال۱۳۶۸ در شهرستان دزفول است.
«صفرمطلق» تنها کتابی از این نویسنده است که درباره دفاع مقدس نوشته شده است. به گفته نویسنده این اثر جلد دومی هم دارد که در ادامه سرنوشت بقیه شخصیت ها تغییر می کند و برخی از رازها برملا می شوند.
«همه چشم های بسته خواب نیستند» و «استخوانی در گلو» بخشی از آثار معصومه باقری هستند.
گفت وگوی ما را با خانم نویسنده راجع به رمان «صفر مطلق» و ادبیات دفاع مقدس بخوانید.
  چه شد «صفر مطلق» را نوشتید؟
 وقتی نوجوان بودم درباره هشت سال جنگ تحمیلی زیاد شنیده بودم و سال های پیش شاهد این بودم که آزادگان و شهیدانِ گمنام را به خوزستان می آوردند و با گلاب و دسته های گل گلباران می کردند. پدربزرگم حاج قربان ناصرنژاد که خود رزمنده جنگ است و خاطرات زیادی را از جبهه های جنگ برایم تعریف کرده، در خانه اش واقع در دزفول تعدادی از مردم جنگ زده خرمشهر را جا داده بود. من آن زمان درباره نبرد خرمشهر زیاد شنیده بودم. جنگی شهری میان ارتش بعث عراق و رزمندگان ایرانی که خاک خرمشهر در آن سوخت. همین افکار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار