روایت «کلینت ایستوود» در فیلم «فرار از آلکاتراز»، چقدر با ماجرای واقعی گریختن «فرانک موریس» همخوانی دارد؟

روزنامه خراسان: «فرار از زندان» یک گونه محبوب در میان ژانرهای مختلف سینمایی است. داستان هایی سراسر هیجان که بیننده را سر جایش میخکوب می کند.
یکی از مشهورترین فیلم های این ژانر که به تازگی از شبکه نمایش هم پخش شد، فیلم «فرار از آلکاتراز»، با نقش آفرینی تأثیرگذار «کلینت ایستوود» است؛ فیلمی با کارگردانی «دان سیگل» که در سال 1979 ساخته شد.
بسیاری از مخاطبان فیلم، به ویژه در ایران، ماجرای فرار ایستوود از آلکاتراز را، داستانی خیالی می پندارند؛ در حالی که فیلمنامه اثر، از روی یکی از مشهورترین پرونده های جنایی تاریخ آمریکا به رشته تحریر درآمده است؛ فرار از زندانی که در ژوئن سال 1962 (خرداد 1341) اتفاق افتاد و در تاریخ ایالات متحده، با نام «Alcatraz escape attempt» شهرت فراوانی پیدا کرد.
طی این فرار، سه زندانی به نام های «فرانک موریس»، «جان آنگلین» و «کلارنس آنگلین» توانستند از زندان آلکاتراز بگریزند. با وجود آن که مأموران دولتی نتوانستند سرنخی از فراری ها پیدا کنند و رسماً اعلام کردند که این سه تن، در آب های سرد خلیج سانفرانسیسکو، جایی که زندان آلکاتراز در آن قرار دارد، غرق شده اند، اما پرونده این فرار تا سال 1979 (1358 خورشیدی) باز بود و بعدها، تا سال 2010 (1389 خورشیدی) شواهدی از زنده بودن فراری ها به دست می آمد که در ادامه مطلب، درباره آن ها اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد.
موریس؛ جنایتکاری با ضریب هوشی 133
فرانک لی موریس که نقش او را در فیلم «فرار از آلکاتراز»، کلینت ایستوود بازی می کند، برخلاف گزارش این فیلم، یکی از جنایتکاران مشهور آمریکا بود؛ متولد سال 1926 (1305 خورشیدی) در واشنگتن. موریس در کودکی، توسط والدینش رها شده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار