۵۰-۵۰، ۹۰-۱۰ و حالا ۷۰-۳۰؛ آقایان شفاف سازی کنید و پاسخگو باشید!

خبر آنلاین دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۶:۳۵
داستان جنجالی برگزاری بازی سپاهان و پرسپولیس هنوز ادامه دارد.

عرفان حاج بابایی: یک نیمه نهایی و هزارویک جنجال. گویا قرار نیست بازی حساس سپاهان و پرسپولیس در نیمه نهایی جام حذفی با آرامش و بدون حاشیه برگزار شود. پس از اینکه سازمان لیگ در اقدامی مبهم و تقریبا بی مبنا اعلام کرد که ظرفیت ورزشگاه نقش جهان در بازی نیمه نهایی باید به صورت ۵۰-۵۰ بین هواداران دو تیم تقسیم شود، اعتراض ها از سوی سپاهانی ها بالا گرفت. این در حالی بود که پرسپولیسی ها از این قانون تازه از راه رسیده خوشحال بودند و تمایل داشتند که ۵۰ درصد نقش جهان را با هواداران خود پر کنند.
در این میان اما سوالی که مطرح بود،مبنای سازمان لیگ برای بیان چنین مسئله بود. استناد سعید فتاحی و دوستانش در سازمان لیگ به آیین نامه برگزاری مسابقات جام حذفی بود. آیین نامه ای که هیچکس آن را ندیده است و تا به حال در دسترس عموم و رسانه ها قرار نگرفته که این خود جای سوال جدی از مسئولین مربوطه دارد. سوال دیگری هم که سازمان لیگ باید به آن جواب می داد این نکته بود که چرا پیش از این تلاشی برای اجرای قانون ۵۰-۵۰ در بازی های جام حذفی صورت نمی پذیرفت؟ استقلال و پرسپولیس بارها و بارها در جام حذفی و در خارج از خانه به میدان رفتند یا تیم های دیگر برای برگزاری بازی در جام حذفی با این دو تیم به تهران آمدند اما هیچگاه بحث تقسیم استادیوم میان هواداران دو تیم به میان نیامد.
داستان نیمه نهایی اما روز گذشته وارد فاز جدیدی شد. خبرگزاری فارس دیروز با انتشار خبری نوشت: « در نهایت پس از جلسات متعددی که در خصوص مسائل امنیتی بازی برگزار شد ۷۰ درصد از ظرفیت سکوهای ورزشگاه نقش جهان به هواداران سپاهان اختصاص یافت و هواداران پرسپولیس صاحب ۳۰ درصد از سکوهای ورزشگاه شدند ...

سرخط اخبار