رئیس سازمان انرژی های تجدیدپذیر اظهار داشت: یکی از مهمترین قوانین بالادستی حمایتی، تبصره های دو و سه ماده 61 قانون اصلاح الگوی مصرف است که هیچ یک از این دو ماده بنیادی برای توسعه تجدیدپذیرها تاکنون فعال نشده و سازمان برنامه و بودجه برای این کار ردیفی اختصاص نداده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا؛ محمد ساتکین در نشست ای نمایشگاه آب و برق گفت: ایران پتانسیل ایجاد 120 هزار مگاوات ظرفیت جدید در زمینه انرژی های تجدیدپذیر را دارد که اکنون 85 هزار مگاوات آن محقق شده است.
وی افزود: اگر هم اینک هیچگونه اشکال دیگر نیروگاهی هم احداث نشود و قرار بر توسعه بیشتر باشد، این میزان ظرفیت جدید چه در زمینه بادی، خورشیدی یا دیگر گونه های آن در مناطقی از کشور که در جهان بی نظیر هستند، قابل احداث است.
وی خاطرنشان کرد: این روزها عدم استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در شان و جایگاه کشور مشکلاتی ایجاد کرده و آلاینده های محیط زیست یکی از دلایلی است که به ما هشدار می دهد اگر هر چه زودتر فکر اساسی در حوزه توسعه انرژی های تجدیدپذیر نکنیم روز به روز با مشکلات بزرگتری مواجه خواهیم شد.
معاون وزیر نیرو گفت: وابستگی انرژی برق به سوخت های فسیلی نشان می دهد که ما نمی توانیم از ظرفیت های کشور به خوبی استفاده کنیم.
وی ادامه داد: برای سال 1400 روش هایی یافت شده که بتوانیم منابع مالی بیشتری برای توسعه این انرژی ها به دست آوریم. اعتبار سال گذشته 1100 میلیارد تومان بود که 900 میلیارد تومان آن محقق شد و اکنون این اعتبار با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی، به 2 هزار و 40 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
ساتکین خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به 1000 میلیارد تومان منابع مالی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار