به نظر می رسد سسی که فرانسوی ها از سال ها پیش برای غذای فکری مردم تدارک دیدند و به آن افتخار می کردند، امروز دیگر بیش از اندازه گندیده شده و تاریخ مصرف آن تمام شده است!

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رضا صفری: چند روزی است که از اقدام گستاخانه و وقیحانه نشریه شارلی ابدو در توهین به پیامبر اکرم(ص) می گذرد. جدای از محکوم کردن این اقدام موهن و ضرورت برخورد با این نشریه از سوی مجامع جهانی به دلیل خدشه دار کردن قلوب مسلمانان جهان، اجمالاً به چند مورد می توان اشاره کرد که در این روزها کمتر به آنها پرداخته شد:
1. بر اساس برخی آمارها جمعیت مسلمانان جهان در حال نزدیک شدن به دو میلیارد نفر است. و این یعنی اینکه نشریه مذکور با این اقدام سخیف خود، به همه آنها توهین کرده است. این را بگذارید در کنار آموزه های متعالی و مترقی اسلامی که به مسلمانان می آموزد که نه تنها در برابر انسان ها بلکه در تعامل با حیوانات و محیط زیست هم باید حقوق آنها را رعایت کنند. وقتی اسلام به حقوق یک حیوان احترام می گذارد،به مراتب برای تک تک انسان ها در روی کره زمین احترام خاصی قائل است.
از فرانسه به عنوان کشوری که در گسترش مردم سالاری، جمهوریت و روشنفکری و ... نقش اساسی داشته، یاد می کنند و به اصطلاح آن را مهد دموکراسی می خوانند. امروز می بینیم نتیجه و محصول آن همه ادعا و منیت و تبختر، این شده است که تمدن رو به زوال غربی هنوز در درک بدیهی ترین و ابتدایی ترین مفاهیم مربوط به جوامع انسانی و اجتماعات بشری و آداب مربوط به آن درمانده است.
2. در دین مبین اسلام، نه تنها توهین به مقدسات سایر ادیان الهی، بلکه حتی توهین به مقدسات بت پرستان و مشرکین نیز جایز نیست.
خداوند در قرآن کریم می فرماید: «وَ لا تَسُبُّوا الَّذینَ یَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّهِ فَیَسُبُّوا اللَّهَ عَدْواً بِغَیْرِ عِلْمٍ ... به معبود کسانى که غیر خدا را مى ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار