ایسنا/خراسان رضوی رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرک صنعتی کاویان فریمان گفت: بر اساس کارشناسی هایی که صبح امروز صورت گرفت، اتصال برق عامل اصلی حریق در شرکت تولید حلال های بنزینی فریمان بوده است.

جواد جهان دوست در گفت وگو با ایسنا عنوان کرد: این آتش سوزی که روز گذشته به وقوع پیوست، به علت اتصال تابلو برقی که در کنار دستگاه کمپرسور وجود دارد، بوده است.
وی ادامه داد: چون تابلو برق و سیم ها در نزدیکی مخازن حلال های بنزین قرار داشتند به همین علت پس از اتصال برق آتش سوزی به سرعت گسترش پیدا می کند.
جهان دوست بیان کرد: با توجه به حجم بالای موادی که در این واحد وجود داشت تعدادی از پرسنل اقدام به فرار می کنند و با آتش نشانی تماس می گیرند، از سویی با توجه به شناختی که از این شرکت داشتیم و وجود چندین مخزن 220 لیتری در داخل و مخازن 500 هزار لیتری در محوطه نیروهای کمکی از فریمان، فرهادگرد، و چهار ایستگاه آتش نشانی مشهد فراخوان شدند، همچنین با هلال احمر، نیروی انتظامی، اورژانس هماهنگی های لازم به عمل آمد.
وی گفت: در صورت نیاز تمامی تدابیر لازم برای روستاهای اطراف و حتی تخلیه شهر اتخاذ گردید، هر چند دستور تخلیه میلان های اطراف نیز داده شد، اما خوشبختانه با اقدام سریع نیروهای آتش نشانی شهرک کاویان، فریمان و فرهادگرد جلوی گسترش آتش گرفته شد.
رئیس آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرک صنعتی کاویان فریمان افزود: براثر این آتش سوزی دو انفجار رخ داد که منجر به پرتاب شدن یکی از نیروهای آتش نشانی فرهادگرد شد که هم اکنون حال وی مساعد است.
وی مطرح کرد: میزان خسارت ها در دست بررسی است، اما به سقف، بدنه ها و لوازم سوله خسارت بسیاری وارد شد، متاسفانه برخی شرکت ها که برای بازدید نکات ایمنی می رویم درب را بر روی ما باز نمی کنند، اما با تلاش های صورت گرفته اکنون 97 درصد واحدهای مستقر در شهرک کاویان نکات ایمنی را رعایت می کنند.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری