آخرین قیمت از اولین ETF دولتی

لوگوی اقتصاد دان اقتصاد دان . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۳۲
دارا یکم چقدر شد؟ صندوق دارا یکم ریزش زیادی داشته و در پایان معاملات این هفته از بازار سهام ارزش هر واحد از دارا یکم به ۱۱ هزار و ۸۶۳ هزار تومان رسید. در چهار هفته اخیر صندوق های دولتی روند نزولی چشم گیری داشتند و ارزش ۲۰۰ واحد از دارا یکم در پایان معاملات این هفته […]

دارا یکم چقدر شد؟
صندوق دارا یکم ریزش زیادی داشته و در پایان معاملات این هفته از بازار سهام ارزش هر واحد از دارا یکم به ۱۱ هزار و ۸۶۳ هزار تومان رسید.
در چهار هفته اخیر صندوق های دولتی روند نزولی چشم گیری داشتند و ارزش ۲۰۰ واحد از دارا یکم در پایان معاملات این هفته از بازار سهام با وجود رشد ۹ درصدی در روز چهارشنبه به ۲ میلیون و ۳۷۲ هزار تومان رسید. این افت قیمت در حالیست که ارزش دارا یکم در دوره اصلاح بازار سهام حدود ۳/۵ میلیون تومان بود و حتی در دوره رشد شارپی شاخص کل به ۷ میلیون تومان رسید.
در اقتصاددان به نقل از تجارت نیوز ، صندوق های دولتی از جمله دارا یکم و پالایشی یکم که دولت و صدا و سیما تبلیغ زیادی در رابطه با بازدهی بالای این صندوق ها کردند نزول چشم گیری داشتند و به گفته محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس صندوق دارا یکم ۳۰ درصد زیر ارزش واقعی و صندوق پالایشی یکم حدود ۴۰ درصد زیر قیمت پذیره نویسی معامله می شوند.
بسیاری از کارشناسان عقیده دارند این صندوق ها بعد از نزول زیاد و با قیمت فعلی ارزندگی دارند اما در زمان پذیره نویسی با قیمتی بالاتر از ارزش واقعی پذیره نویسی شدند.
عملکرد ضعیف صندوق های دولتی باعث بی اعتمادی شدید سهامداران به بازار سهام و عرضه های دولتی شده و این در حالیست که برخی خبرها نشان از عرضه دارا سوم تا پایان سال دارند. حال سوال اینجاست که با توجه به عملکرد ضعیف صندوق های پالایشی و دارا یکم باز هم سهامداران دارا سوم می خرند؟
البته در روزهای پایانی معاملات هفته چراغ سبزی برای شروع رشد بازار سهام روشن شد و تقاضا در نمادهای پالایشی و بانکی افزایش یافت، اما بازگشت ارزش پالایشی یکم به قیمت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار
لوگوی فرتاک نیوز فرتاک نیوز .