ماجرای حذف نظام قدیم در کنکور ۱۴۰۰ به کجا رسید؟

لوگوی آفتاب نیوز آفتاب نیوز . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۳:۱۶
حذف کنکور نظام قدیم در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ یکی از مهم ترین تصمیمات شورای سنجش و پذیرش بود که این موضوع از همان ابتدا علاوه بر اینکه موجب بروز حواشی و بعضا اعتراضات از سوی برخی داوطلبان نظام قدیم و نمایندگان مجلس شد، امروز با هشتگ# تمدید_کنکور_نظام_قدیم، و درخواست داوطلبان برای "عدم حذف و در واقع تمدید کنکور نظام قدیم به دلیل بالا بودن هزینه تهیه منابع جدید"، به یکی از ترندهای اصلی توییتر تبدیل شد.

آفتاب نیوز :
موضوع حذف کنکور نظام قدیم در سال ۱۴۰۰ در حالی امروز به یکی از ترندهای اصلی توییتر تبدیل شد که از همان ابتدا با موافقان و مخالفان زیادی همراه شد. در واقع تابستان امسال بود که شورای سنجش و پذیرش با اعلام اینکه "آمار داوطلبان کنکور که از نظام قدیم باقی مانده اند، بسیار پایین است بنابراین در آزمون سال آینده سئولاتی برای نظام قدیمی ها طرح نمی شود" پرونده نظام قدیمی ها را برای همیشه بست.
دلایل حذف کنکور نظام قدیم
در این رابطه دکتر ابراهیم خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور ششم آبان ماه جاری در حاشیه جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور در پاسخ به سوال خبرنگاران به تشریح آخرین وضعیت برگزاری کنکور نظام قدیم پرداخت و اظهار کرد: این موضوع دو بار که یک بار آن در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و یک بار نیز در شورای سنجش و پذیرش کشور مورد بررسی قرار گرفت این که اعداد و ارقامی که در این زمینه اعلام می شود باید گفت من نمی پسندم این اعداد از سوی کسانی مطرح می شود که اطلاعاتی در دست ندارند. در واقع ما در سال ۹۹ تعداد ۲۵۹ هزار نفر داوطلب نظام قدیم داشتیم که از این تعداد حدود ۶۳ هزار نفر به دلیل این که سال گذشته انتخاب نوع نظام اختیاری بود تعداد ۶۳ هزار نفر آنها سوالات نظام جدید را امتحان دادند و تعداد سئوالات چاپ شده در کنکور ۹۹، ۱۹۶ هزار نفر سوال بود که از این تعداد ۵۳ هزار نفر آنها داوطلبانی هستند که فارغ التحصیل کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد بودند.
وی در ادامه تصریح کرد: حدود ۱۴۲ هزار نفر از داوطلبان فوق کسانی بودند که حداقل ۳ برابر کنکور دادند که از این تعداد ۱۱۷ نفر آنها داوطلب علوم تجربی بودند در واقع همه این داوطلبان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار