لندن – ایرنا – مدارس مقاطع ابتدایی انگلیس امروز (دوشنبه ۱۲ خرداد) در حالی بازگشایی شد که نیمی از واجدین شرایط در کلاس های درس حاضر نشدند.

پژوهش های بنیاد ملی تحقیقات آموزشی از یک هزار و ۲۰۰ مدرسه در انگلیس نشان می دهد که ۴۶ درصد خانواده ها مانع بازگشت فرزندانشان به مدارس شدند. آنها نگران سلامتی فرزندان و احتمال ابتلای آنها به کرونا هستند.
هرچند گفته می شود کودکان کمتر در معرض خطر ابتلا به کرونا هستند اما دانشمندان می گویند که آنها می توانند در زنجیره انتقال این ویروس ایفای نقش کنند.
بر اساس یافته های بنیاد ملی تحقیقات آموزشی انگلیس، ۷۹ درصد خانواده ها تا زمانی که آمار ابتلا به کرونا به صورت پایدار افت نکند از بازگشت فرزندانشان به مدارس خودداری خواهند کرد. ۵۸ درصد هم گفته اند به اطلاعات بیشتری درباره تصمیم دولت برای بازگشایی مدارس نیاز دارند.
نهادهای مستقل و آموزشی در انگلیس از دولت این کشور خواسته اند تا با توجه به ترس و بی اعتمادی خانواده ها درباره بازگشایی مدارس تجدید نظر کند.
حزب کارگر انگلیس می گوید که دولت نباید خانواده ها را برای بازگشتی فرزندانشان به مدرس تحت فشار قرار داده و تصمیم گیری در این زمینه را به آنها واگذار کند. «انلیز دودز» وزیر دارایی دولت در سایه به شبکه خبری بی بی سی گفت: اگر خانواده ها احساس می کنند که بازگشت فرزندانشان به مدرسه ایمن نیست، نباید در موقعیت دشواری قرار گیرند.
دولت انگلیس از امروز (دوشنبه ۱۲ خرداد) محدودیت ها برای بازگشایی مدارس ابتدایی را تسهیل کرد تا به این ترتیب دانش آموزان مقاطع اول و ششم به مدارس بازگردند.
«گاوین ویلیامسون» وزیر آموزش انگلیس که پیشتر کرسی وزارت دفاع را برعهده داشت، معتقد است برنامه دولت محتاطانه و تدریجی است. او می گوید که مراکز آموزشی این کشور از سه هفته پیش برای پذیرش دانش آموزان برنامه ریزی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
عناوین مهم خبری