احتمال بازگشت آمریکا به برجام

دریافت خبر : سه شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: با توجه به اینکه دولت ترامپ تحت فشار افکار عمومی و سیاستمداران به دلیل نقض عهدهای مکرر وی است، احتمال بازگشت آمریکا به برجام وجود دارد.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با یادآوری درخواست پنجاه دیپلمات و افسر آمریکایی از ترامپ برای بازگشت به برجام، گفت: خروج آمریکا از برجام حیثیت آمریکایی ها را زیر سوال برد، همچنین دولت ترامپ تحت فشار افکار عمومی و سیاستمداران مستقل دونیا قرار گرفته است.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا به عنوان مدعی کشوری با نظم بین الملل بالا و رعایت حقوق بشر، یک طرفه از قرارداد برجام خارج شد و این موضوع سبب شده تا منزوی و از سوی دیگر تحت فشار قرار بگیرد.
آمریکا برای بازگشت به برجام باید حُسن نیت خود را به ایران نشان دهد
وی افزود: در صورتی که آمریکا تصمیم به بازگشت به برجام بگیرد، باید به همه تعهدات خود جامه عمل بپوشانند و ضمن رفع تحریم ها، تضمین لازم برای جبران خسارات به جمهوری اسلامی را بدهد.
نقوی حسینی تاکید کرد: آمریکا برای بازگشت به توافق هسته ای باید حُسن نیت خود را به جمهوری اسلامی ایران و سایر طرف های توافق اثبات کند، 4+1 نیز باید نسبت به تصمیم دولت آمریکا درباره برجام اطمینان خاطر پیدا کنند زیرا بسیاری زا روابط ایران ...

[ مشاهده متن کامل احتمال بازگشت آمریکا به برجام خبرگزاری مجلس ]

آخرین اخبار خبرگزاری مجلس