نیویورک- ایرنا- آخرین نظرسنجی های انتخاباتی نشان می دهد جو بایدن نامزد دموکرات ها برای ریاست جمهوری آمریکا همچنان با اختلاف قابل توجه نسبت به رقیب خود در هشت ایالت موسوم به "نبرد انتخاباتی" برتری دارد.

به گزارش ایرنا، مجموع نظرسنجی های منتشر شده در تارنمای ۵۳۸ نشان می دهد برتری بایدن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری فعلی و نامزد جمهوریخواهان در این انتخابات نسبت به روزهای گذشته ثابت و در برخی موارد هم افزایش داشته است.
در مجموع این نظرسنجی ها، نامزد دموکرات ها از ۶ تا ۱۴ درصد در ۱۵ نظرسنجی انجام شده پیشتاز است و تنها نظرسنجی راسموس بر این نظر است که ترامپ با یک درصد از بایدن جلوتر است.
بر این اساس بایدن با داشتن حداقل ۴۷ درصد و حداکثر ۵۵ درصد موافقت شرکت کنندگان در این نظرسنجی ها، از ترامپ با داشتن کمینه ۳۴درصدی و بیشینه ۴۶ درصد حمایت رای دهندگان در ۸ روز مانده به پایان انتخابات ۲۰۲۰ شانس بیشتری برای انتخاب دارد.
وضعیت در ایالت های سرنوشت ساز و به اصطلاح رقابتی هم تا حد زیادی به نتایج ملی شباهت دارد به گونه ای که بایدن در آریزونا با ۵۴-۵۳ درصد از ترامپ با ۴۶-۴۴ درصد مقبولیت بیشتری دارد.
فاصله این دو نامزد در نبرد انتخاباتی فلوریدا بسیار تنگاتنگ است با این حال، نظرسنجی های فعلی نشان می دهند بایدن ۵۰-۴۸ درصد آرای این ایالت را در برابر ۴۹-۴۸ درصد ترامپی ها تصاحب خواهد کرد.
در جورجیا شاید بتوان گفت ۲ رقیب در شرایط برابر قرار دارند چرا که بایدن ۶-۱ درصد از پیش تر است به این ترتیب که برای بایدن ۵۲-۵۰ درصد آرا در برابر ترامپ با ۴۹-۴۶ درصد برآورد شده است.
ایالت آیووا هم شاهد رقابت بسیار شدید است، در این ایالت دو نامزد ۴۹-۴۹ درصد هستند و برخی از نظر سنجی ها هم حاشیه ۲ درصدی را برای بایدن لحاظ کرده اند.
شرایط اما در میشیگان با برتری ۸ تا ۱۰ درصدی بایدن همراه بوده است و با داشتن حمایت ۵۳-۵۱ درصد مشارکت کنندگان نظرسنجی در ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار