یمنی ها آبروی «پاتریوت» را بُردند

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
یک روزنامه عربی نوشت، ائتلاف سعودی باید بداند کسی که فرودگاه أبها را با موشک زده، می تواند فرودگاه های جده، ریاض، الدمام، ابوظبی دبی و لیست بالابلندی از دیگر شهرها را هدف بگیرد.

به گزارش مشرق، روزنامه فرامنطقه ای «رای الیوم» در سرمقاله چهارشنبه دوزادهم ژوئن، به حمله موشکی منحصربه فرد نیروهای مسلح یمن به فرودگاه بین المللی «أبها» در جنوب غرب عربستان اختصاص داد.
در عنوان این یادداشت چند سوال مطرح شده است: «حمله حوثی ها به فرودگاه بین المللی أبها چه معنایی می دهد؟ فرودگاه بعدی چیست؟ حمله به فرودگاه أبها چه پیامی برای ائتلاف سعودی-اماراتی دارد؟ آیا اسطوره موشک های پاتریوت به نفع سامانه اس 400 روسیه ساقط شد؟ چرا معتقدیم جنگ یمن با سرعت به پایان خود نزدیک می شود؟».
بیشتر بخوانید:
نویسنده در مقدمه یادداشت حمله موشکی روز چهارشنبه نیروهای مسلح یمن به فرودگاه أبها در عربستان را نشانه ترقی منحصر به فرد آنها در پنجمین سال جنگ یمن دانست و گفت: انصار الله و متحدانش تسلیحات جدید و بی نظیری در اختیار دارند که می تواند موازنه ها را عوض کرده و قدرت بازدارندگی فعال علیه ائتلاف سعودی و اماراتی و حملات آنها ایجاد کند.
رای الیوم افزود: حوثی ها موفق به انتقال جنگ به عمق خاک دشمنان خود شدند که نشان دهنده یک کودتای نظامی استراتژیک است که ائتلاف مذکور را از مهم ترین سلاح های پیچیده خود که ناتوان از یکسره کردن جنگ است، محروم می کند به گونه ای که دیگر جنگ یک طرفه و فقط متوجه یمن نیست؛ بلکه دو طرفه است. چیزی که همه معادلات غالب را دگرگون خواهد کرد، و یک واقعیت جدید را اعمال می کند که برجسته ترین آن اجتناب ناپذیری به رسمیت شناختن قدرت حریف است که از ابزار موثر و کارسازی در تلافی کردن برخوردار است.
به عقیده نویسنده، اهداف جنگ در یمن پس از گذشت چهار سال از عمر آن تغییر کرده است. دیگر عنوان مورد استفاده برای جنگ یمن یعنی ...

سرخط اخبار