نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور در جزیره کیش گشایش یافت

ایرنا چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۴۹
کیش-ایرنا-نخستین پایگاه تخصصی غواصی کشور، چهارشنبه دربخش ساحل غربی جزیره مرجانی کیش و در محدوده پارک کشتی یونانی افتتاح و فعالیت خود را آغاز کر د.

به گزارش ایرنا، این پایگاه تخصصی در راستای اهدف منطقه آزاد کیش مبنی تقویت بخش گردشگری
کیش بوِِیژه گردشگری ورزشی، برگزاری دوره های ملی و بین المللی در این جزیره و در اجرای تفاهمنامه امضا شده بین مؤسسه ورزش و تفریحات سالم و فدراسیون نجات غریق و غواصی جمهوری اسلامی ایران راه اندازی شده است.
همکاری در زمینه توسعه و ترویج رشته ورزشی و تفریحی غواصی، ایجاد مراکز تخصصی و آموزشی این رشته و برگزاری دوره های ملی و بین المللی از جمله بندهای این تفاهمنامه است.
مراسم آغاز به کار این پایگاه ورزشی و تفریحی و علمی با حضور مشاور و مدیرکل حوزه مدیرعامل، مدیر روابط عمومی و اموربین الملل منطقه آزاد کی، مدیرعامل موسسه ورزش و تفریحات سالم، مسئولان و جمعی از ورزشکاران جزیره کیش برگزار شد.
در حاشیه این مراسم "سهیل سادات الحسینی "مسئول پایگاه تخصصی غواصی کیش،مدرس ارشد کنفدراسیون جهانی CMAS و مدرس ارشد فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور به ایرنا گفت: کلیه دوره های غواصی در این پایگاه زیر نظر مدرسین ارشد کنفدراسیون غواصی جهان CMAS و فدراسیون نجات غریق و غواصی کشور در بخش بانوان و آقایان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه پایگاه تخصصی غواصی کیش مجهز به ۵۰ ست تجهیزات کامل غواصی و قایق های مخصوص است افزود: اشتغال زایی جوانان کشور در رشته غواصی و جلوگیری از خروج ارز برای گذراندن دوره های غواصی در خارج از کشور و همچنین نظارت کامل بر کلیه دوره های آموزشی غواصی در جزیره کیش از جمله رویکردهای این پایگاه است.
در حال حاضر ۹۰ درصدکلاس های آموزش غواصی کشور درجزیره کیش برگزار می شود و این منطقه آزاد می تواند پایلوت و مرکز این رشته تفریحی ورزشی و همچنین ارائه ...

سرخط اخبار