تعطیلی مرز خسروی تکذیب شد

اعتماد آنلاین پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۹

اعتمادآنلاین| هوشنگ بازوند در جلسه امروز (21 شهریور) ستاد اربعین استان با اشاره به بازگشایی مرز خسروی پس از حدود شش سال، گفت: بازگشایی این مرز فرصت استثنایی برای استان است که باید به خوبی از آن استفاده کنیم.
وی با بیان اینکه این مرز از دیرباز میزبان زوار سیدالشهدا بوده است، گفت: بیش از شش سال این مرز به روی زوار بسته بود و امسال با تلاش های فراوان توانستیم آن را بازگشایی کنیم که از تمام کسانی که در این زمینه تلاش کردند، تشکر می کنم.
وی با قدردانی از عنایت ویژه مقام معظم رهبری در بازگشایی این مرز، گفت: رییس جمهور، وزیر کشور، نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و بسیاری مسئولان دیگر تلاش های بسیاری برای بازگشایی مرز خسروی داشتند که قدردان همه آنها هستیم.
استاندار کرمانشاه تاکید کرد: حال که این مرز بازگشایی شده تمام دستگاه های اجرایی و نهادهای مسئول در استان باید برای خدمات رسانی به زوار به نحو شایسته پای کار بیایند تا بتوانیم خاطره ای خوش از استان را در ذهن زوار اباعبدالله به جا بگذاریم.
بازوند با اشاره به افزایش تردد زوار از مرز خسروی گفت: اربعین امسال این احتمال وجود دارد که زوار به دلیل بازگشایی مرز خسروی، برای تنوع هم که شده از این مرز عبور کنند، بنابراین باید از هم اکنون خود را برای خدمات رسانی به جمعیت گسترده زوار آماده کنیم.
استاندار کرمانشاه با اشاره به فاصله 50 تا 60 متری گیت های ایران و عراق در مرز خسروی، گفت: این فاصله بسیار محدود است و هرگز نباید اجازه دهیم جمعیت در این فاصله تجمع پیدا کند.
وی افزود: تجمع چند هزار نفری در این فاصله با توجه به دمای بالا می تواند زمینه نارضایتی زوار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار