رئیس جمهور آذربایجان در جریان برگزاری نشست کشورهای ترک زبان به شدت از سیاست های جمهوری ارمنستان و تخریب مساجد از سوی نظامیان این کشور انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، رئیس جمهور آذربایجان روز سه شنبه در جریان برگزاری «نشست کشورهای ترک زبان» در باکو پایتخت این کشور گفت، به خاطر تخریب مساجد از سوی نظامیان ارمنستانی، این کشور نمی تواند دوست مسلمانان باشد.
به نوشته خبرگزاری « ترند » «الهام علی اف» رئیس جمهور آذربایجان در این زمینه گفت، با توجه به تخریب مساجدی که برای همه مسلمانان جهان مقدس است، نمی توان ارمنستان را دوست مسلمانان برشمرد.
جمهوری آذربایجان چندی قبل مدعی شد که نیروهای مسلح ارمنستان بناهای تاریخی و مساجد متعددی را در منطقه مورد مناقشه بین دو کشور تخریب کردند.
رئیس کمیته همکاری با سازمان های مذهبی جمهوری آذربایجان در سخنانی به مناسبت بیست و ششمین سالگرد اشغال شهر « آغدام » از سوی نیروهای ارمنستانی گفت که ارتش ارمنستان تمام بناهای تاریخی و مساجد شهر آغدام  در منطقه قره باغ آذربایجان را تخریب کرده است. ( جزئیات بیشتر )
به نوشته ترند نیوز، الهام علی اف در زمینه روابط با ارمنستان گفت: «همانطور که می دانید، هیچگونه پیشرفتی در زمینه منازعه ناگورنو قره باغ بین ما و ارمنستان صورت نگرفته و این به خاطر رویکرد مخرب ارمنستان است.»
رئیس جمهور آذربایجان ادامه داد: «ارمنستان حدود 30 سال با نقض آشکار معیارها و حقوق بین الملل، سیاست تهاجمی خود را علیه آذربایجان ادامه داده است. این کشور سیاست پاکسازی قومی در سرزمین های اشغالی انجام داده و باعث آوارگی و پناهندگی بیش از یک میلیون از هموطنان ما شده است. در این سرزمین ها، میراث تاریخی و فرهنگی متعلق به مردم آذربایجان، بناها و مساجد اسلامی نابود شده اند. »
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان خاطر نشان ساخت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار