بررسی های کدهای iOS 14 خبر از همکاری نزدیک شرکت اپل و شرکت خودروسازی بی ام و  می دهد. همکاری که باعث تبدیل آیفون  به کلید دیجیتالی خودرو  می شود و با کمک تراشه ی UWB روی گوشی های آیفون کاربری کلید دیجیتالی شکل جدیدی به خود می گیرد.

به گزارش 9to5Mac، شرکت اپل در حال توسعه ی ویژگی CarKey روی آیفون ها است تا از این طریق رانندگان بتوانند گوشی های آیفون را جایگزین کلید فیزیکی خودرو کنند. اولین بار کدهای مربوط به تکنولوژی کلیدهای مجازی در نسخه ی بتای iOS 13.4 کشف شد.
مدارک جدید در کدهای به دست آمده از iOS 14 توسط 9to5Mac نشان می دهد که اپل با همکاری شرکت خودروسازی بی ام و به عنوان اولین شرکت بزرگ خودروسازی حامی این ویژگی نوین آیفون، فعالیت هایی را برای پیاده سازی این قابلیت صورت داده است. در پاسخ به پرسش 9to5Mac از شرکت خودروسازی آلمانی پیرامون صحت این اطلاعات، شرکت بی ام و به طور قطع همکاری را انکار نکرده و گفته است: «تا این لحظه امکان تأیید یا ارائه ی جزئیات بیشتر در این باره میسر نیست، از همکاری شما متشکریم. برای اطلاعات بیشتر به بخش اخبار و مطبوعات مربوطه مراجعه کنید.»
اطلاعات منتشر شده در مطبوعاتی که به آن ارجاع داده بودند در ماه دسامبر سال گذشته ی میلادی چاپ شده بود و به تلاش های شرکت بی ام و برای طراحی استاندارد جدیدی در کلید دیجیتالی روی گوشی یا ساعت های هوشمند اشاره داشت.
«بی ام و نقش پیشرو در یکپارچه سازی دستگاه های هوشمند و اکوسیستم دیجیتالی مشتریان است. دسترسی ساده و بدون اتصال فیزیکی کلید به وسیله ی نقلیه برای مشتریان که ما را در عصر جدیدی از نوآوری قرار می دهد. اکنون قفل کردن و بازکردن درِ خودرو، روشن کردن پیشرانه و حتی اشتراک گذاری کلید دیجیتال با دیگر کسانی که برنامه  BMW Connected  روی گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند، امکان پذیر است. این اتفاق اما نخستین قدم برای تحول فناوری جهانی به شمار می رود که توسط گروه بی ام و شکل گرفته است و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار