حمایت از کالای ایرانی، گامی به سوی بالندگی است

استانداری تهران یکشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۵
فرماندار شهرستان رباط کریم در بازدید از شهرک صنعتی نصیر شهر از شرکت های صنعتی شرکت غذایی بدر و شرکت راک مشبک تهران دیدن کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان رباط کریم، سید مهدی ساداتی صبح امروز به همراه معاون برنامه ریزی، رئیس صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل شهرک صنعتی نصیر شهر از شرکت های غذایی بدر و راک مشبک تهران بازدید کردند.
وی با بیان این که حمایت از کالای ایرانی فقط با نهادینه شدن فرهنگ مصرف کالا در بین آحاد جامعه صورت خواهد پذیرفت، گفت: خرید و مصرف کالای ایرانی به معنای حمایت از تولیدات داخلی است و یکی از بهترین راه های مقابله با تحریم ها که برای رسیدن به این مهم نیاز به عزم ملی و تبلیغ جهادی است.
مقام عالی دولت در ادامه افزود: پشتیبانی از تولید ملی به منزله حمایت از اشتغال، کار و سرمایه ملی و کارگر ایرانی است و از این روی برای اشتغال­زایی، کارآفرینی و افزایش بهره ­وری در تمامی عرصه ­های اقتصادی و اجتماعی است که باعث بهبود وضعیت مادی مردم، کاهش نرخ تورم و رشد و ترقی کشورمان خواهد شد .
ساداتی با اشاره به استفاده از کالای ایرانی و حمایت از تولید کننده بخش خصوصی عنوان کرد: بخش خصوصی عامل اصلی رونق تولید، ایجاد اشتغال و در نهایت توسعه اقتصادی کشور محسوب می شود بنابراین کمک به حل مشکلات این بخش در واقع مشارکت در توسعه همه جانبه کشور است . استفاده ازمحصولات ایرانی برای رونق تولید از مطالبات مقام معظم رهبری است و می بایست زمینه برای عملیاتی شدن آن در کشور فراهم شود. رونق تولید و همچنین ایجاد اشتغال در کشور در گرو استفاده از کالای ایرانی و همچنین فرهنگسازی برای تحقق آن است .
گفتنی است شرکت بدر با تولید ترشیجات و مربا وشرکت راک مشبک تهران تولید کننده قفسه های فروشگاهی و زنجیره ای زمینه اشتغال 300 نفر را در سطح شهرستان فراهم نموده است.

سرخط اخبار