رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی انتخاباتی گفت انتقال سفارت کشورش به قدس اشغالی با مخالفت سران بسیاری از کشورها از جمله ملکه انگلیس مواجه بوده اما او قبل از مشورت و شنیدن نظر آنها کار را تمام کرده است!

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی انتخاباتی شامگاه شنبه در ایالت ویسکانسین، از مخالفت دولت های مختلف و ملکه انگلیس با انتقال سفارت به قدس اشغالی گلایه کرد.
ترامپ در این سخنرانی گفت: «تماس هایی از پادشاه ها و رؤسای جمهور و نخست وزیران داشتیم که می گفتند، این کار را نکنید قربان. ما نمی خواهیم این کار را انجام دهید. اگر انجامش دهید کار وحشتناکی خواهد بود و مشکل ایجاد خواهد کرد».
رئیس جمهور آمریکا افزود: «می گفتم چه کسی زنگ زده؟ [می گفتند] یک پادشاه، یک امیر، نخست وزیرها و رؤسای جمهور و در یک مورد یک ملکه، زنگ زده اند. داشتم فکر می کردم جواب این یکی (ملکه) را بدهم ولی گفتم بیخیال. می خواستند درباره انتقال پایتخت به اورشلیم صحبت کنند. من گفتم این خیلی مهم است، بگویید خودم پنجشنبه با آن ها تماس می گیرم. سه شنبه نشست خبری داشتم و اعلام کردم این کار را می کنیم و اورشلیم را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناختیم».
ترامپ می افزاید: «بعد از آن به آن ها زنگ زدم، به سران کشورها. [گفتم] بله جناب پادشاه؟ به عنوان رئیس جمهور آمریکا چه کاری می توانم برایتان انجام دهم؟ [و او پاسخ داد] خب راستش می خواستم راجع به اسرائیل با شما صحبت کنم ولی دیگر آن را اعلام کرده اید. [گفتم] اوه یا مسیح کاش زودتر زنگ بودم. بله، من آن ها را نا امید برگرداندم».
ترامپ روز ۱۵ آذر سال ۱۳۹۶ قدس را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت و اعلام کرد که قصد دارد سفارت کشورش را از تل آویو به این شهر منتقل کند.
این تصمیم با مخالفت ها و محکومیت های گسترده جهانی مواجه شد و دو هفته بعد، روز ۳۰ آذرماه مجمع ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار